ظریف: حمایت ایران از سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دارد

به گزارش بیست آمار، ظریف حمایت ایران از سوریه را در تمامی زمینه ها به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم برای بازگشت امنیت وثبات به سراسر خاک سوریه مورد تاکید قرار داد.

ظریف: حمایت ایران از سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزای سوریه(سانا) گزارش داد: فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه با محمد جواد ظریف در مصاحبهی تلفنی روابط دوجانبه میان دو کشور و راه های ارتقای آن در همه زمینه ها به ویژه مالی به منظور مقابله با اقدامات غیرانسانی مالی علیه دو ملت را مورد رایزنی قرار داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر خارجه سوریه بر حمایت قوی سوریه از ایران در مقابله با اقدامات کشورهای غربی در زمینه توافق هسته ای تاکید نمود و در مقابل ظریف هم از مواضع دمشق در قبال تهران قدردانی کرد و از ادامه حمایت ایران از سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم اطلاع داد.

طرفین بر ادامه رایزنی و مشاوره درباره همه موضوعات منطقه ای تاکید نمودند.

سانا گزارش داد: فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روابط دوجانبه و راه های ارتقا و تقویت آن در همه زمینه ها به ویژه همکاری مالی را مورد تاکید قرار داد.

وی آنرا در راستای مقابله با آثار و تبعات اقدامات ظالمانه مالی و یکجانبه تحمیل شده به شکل غیرقانونی بر دو ملت دانست؛ اقداماتی که از سوی آمریکا و غرب برای فشار به دو ملت برای دست برداشتن از مواضع و از بین بردن پایداری آنها انجام می گردد.

در این مصاحبهی تلفنی همچنین تحولات سوریه و ایران و منطقه و رخدادهای بین المللی مورد رایزنی نهاده شد. ظریف و المقداد همچنین در باره نتایج نشست های اخیر مبتنی بر مذاکرات آستانه در شهر سوچی روسیه و مشورت های انجام شده میان هیات های مختلف برای عبور از موانع ایجاد شده توسط بعضی کشورهای غربی در برابر بازگشت امنیت و ثبات به خاک سوریه، بحث و مصاحبه کردند.

دو طرف در این باره بر لزوم پایبندی طرف های غربی به قطعنامه های شورای امنیت در ارتباط با سوریه و بیانیه خاتمهی نشست های آستانه و لزوم محترم شمردن حاکمیت و استقلال سوریه و تمامیت ارضی آن تاکید نمودند.

وزیران خارجه ایران و سوریه ادامه مبارزه با تروریسم و تقویت اقدام مشترک و بیرون راندن تروریست ها از خاک سوریه را نیز مورد تاکید قراردادند.

المقداد در این گفت وگو حمایت سوریه را از مواضع ایران در خصوص ادامه نقض برجام توسط کشورهای غربی و خودداری آمریکا برای عقب نشینی از تصمیمات دولت قبلی این کشور در ارتباط با خروج از برجام و نقض قطعنامه شورای امنیت، اظهار داشت و گفت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعتبار خود را در برابر کوشش های غرب برای تحریف واقعیت ها ثابت کرد.

وی همچنین از مواضع جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایت از مردم سوریه در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه های مالی برای کاستن از پیامدهای مربوط به اقدامات یکجانبه مالی که پایداری ملت سوریه را هدف قرار داده است، تشکر و قدردانی کرد.

ظریف نیز در این گفت وگو با قدردانی از مواضع سوریه در حمایت از ایران در ارتباط با توافق برجام و خواسته این کشور برای خاتمه دادن به محاصره مالی ایران، بر لزوم پایبندی همگان به توافق های امضا شده در این باره بدون هیچ پیش شرطی تاکید نمود.

وزیر خارجه ایران همچنین حمایت ایران از سوریه را در تمامی زمینه ها به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم برای بازگشت امنیت و ثبات به سراسر خاک سوریه و تحقق راه حلی که منافع ملت سوریه و تمامیت ارضی و استقلال این کشور تامین کند، مورد تاکید قرار داد.

طرفین درباره ادامه رایزنی و تقویت مشورت میان خود درباره همه موضوعات منطقه ای و بین المللی تاکید نمودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 928

به "ظریف: حمایت ایران از سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: حمایت ایران از سوریه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید