ضرب و شتم دو آتش نشان در مشهد در پی آتش سوزی بازار مصلی

به گزارش بیست آمار، خبرنگاران/خراسان رضوی شهردار مشهد از ضرب و شتم دو آتش نشان در پی آتش سوزی بازار مصلی مشهد اطلاع داد و گفت: مالکان محل زمانی که به محل حادثه می رسند و حجم بالای حریق را می بینند با ادعای اینکه آتش نشانان دیر رسیدند به سمت همکاران ما حمله ور شدند و به ویژه دو نفر از آتش نشان های باتجربه آقایان احمد صفاییان و امیر ناظر آبادی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

ضرب و شتم دو آتش نشان در مشهد در پی آتش سوزی بازار مصلی

محمدرضا کلائی در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر نموده است، با اعلام این خبر بیان نمود: متاسفانه تا این لحظه این دو اتش نشان هنوز در اورژانس و مشغول مداوا هستند.

وی افروده است: ساعت 21:31 با مرکز فرماندهی 125 تماس گرفته شده و ساعت 21:33 یعنی دو دقیقه بعد دو دستگاه خودروی آتش نشان به محل می رسند و با مشاهده گستردگی حریق درخواست نیروی کمکی می نمایند که 25 خودرو از 16 ایستگاه مجاور ظرف 6 دقیقه بعد به محل می رسند.

شهردار مشهد همچنین بیان نموده است: حتی به فرض اینکه همکاران ما به هر دلیلی دچار تاخیر شده بودند (که اینطور نبوده و نیروها ظرف دو دقیقه به محل حادثه رسیدند) چرا چنین برخورد زشتی باید شکل بگیرد؟ متاسفانه موارد اهانت از سوی افراد خسارت دیده به همکاران ما زیاد است ولی این که این چنین ضرب و شتمی شکل بگیرد، بی انصافی در حق زحمات عزیزان همکارانم است.

متن کامل یادداشت شهردار مشهد به توضیح زیر است:

داشتم توی جهت بازدید شبانه از پروژه های در حال انجام پست اینستاگرامی امشب رو می نوشتم که آقای نعمتی مدیرکل حراست شهرداری مشهد خبر از حریق گسترده در بخشی از انبارهای خشکبار انتهای بلوار مصلی داد؛ بازدیدهام رو کنسل کردم و به سمت محل حادثه رفتم. زمانی که رسیدم خداروشکر حریق تا حد زیادی کنترل شده بود و همکاران آتش نشان درگیر دودگرفتگی شدید و کامل کردن اقدامات ایمنی بودند.

انصاف بچه ها خوب عمل نموده بودند و شاید اگر کمی تعلل نموده بودن کل انبارهای انتهای مصلی طعمه حریق می شد. دمشون گرم و بی نهایت ازشون متشکرم،

اما موضوعی که واقعا برام ناراحت نماینده بود، گزارش همکارانم در آتش نشانی بود. واقعیت این که ابتدا باورم نشد ولی بعد از تحقیق دیدم که متاسفانه واقعیت داره.

ماجرا از این قرار هست که فردی ساعت 21:31 با مرکز فرماندهی 125 تماس میگیره و خبر از حریق انبارها میده. ساعت 21:33 یعنی دو دقیقه بعد دو دستگاه خودروی آتش نشان به محل می رسند و با مشاهده گستردگی حریق درخواست نیروی کمکی می نمایند که 25 خودرو از 16 ایستگاه مجاور ظرف 6 دقیقه بعد به محل می رسند.

نکته ناراحت نماینده اینکه مالکان محل و عوامل شون زمانی که به محل می رسند و حجم بالای حریق رو می بینند با ادعای اینکه آتش نشانان دیر رسیدند به سمت همکاران ما حمله ور شدند و به ویژه دو نفر از آتش نشان های باتجربه آقایان احمد صفاییان و امیر ناظر آبادی رو به شدت مورد ضرب و شتم قرار میدن که متاسفانه تا این لحظه هنوز در اورژانس و مشغول مداوا هستند.

واقعا این اتفاق رو نمی تونم درک کنم؛ حتی به فرض اینکه همکاران ما به هر دلیلی دچار تاخیر شده بودند (که اینطور نبوده و نیروها ظرف دو دقیقه به محل حادثه رسیدند) چرا چنین برخورد زشتی باید شکل بگیره؟ متاسفانه موارد اهانت از سوی افراد خسارت دیده به همکاران ما زیاده ولی این که این چنین ضرب و شتمی شکل بگیره، بی انصافی در حق زحمات عزیزان همکارانم هست.

وظیفه خودم میدونم از همه همکاران اتش نشانم بابت رفتارهای این چنینی عذرخواهی کنم و مطمئنم که همچنان صبورانه و به عشق مردم نازنین شهرمون وظایف خودشون رو با تمام توان انجام خواهند داد، چرا که خداوند بیناست و به موقع خودش زحمات و جانفشانی هاشون رو جبران خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1040

به "ضرب و شتم دو آتش نشان در مشهد در پی آتش سوزی بازار مصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و شتم دو آتش نشان در مشهد در پی آتش سوزی بازار مصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید