شورای امنیت طرح پیشنهادی روسیه برای نحوه ارسال یاری به سوریه را رد کرد

به گزارش بیست آمار، شورای امنیت سازمان ملل در نشست دیشب خود طرح پیشنهادی روسیه مبنی بر ارسال یاری های بشردوستانه به سوریه تنها از یک گذرگاه مرزی را رد کرد.

شورای امنیت طرح پیشنهادی روسیه برای نحوه ارسال یاری به سوریه را رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، تمدید مکانیزم ویژه ارسال یاری های بشرمحبت آمیز به وسیله مرزهای ترکیه به سوریه روز آدینه به خاتمه می رسد، از همین روی شورای امنیت سازمان ملل نشست های فشرده ای را طی روزهای اخیر برگزار نموده است.

در نشست روز سه شنبه شورای امنیت درباره تمدید مکانیزم ویژه ارسال یاری های بشرمحبت آمیز به سوریه، دو کشور روسیه و چین قطعنامه ارسال یاری را به دلیل رعایت نشدن حق حاکمیت سوریه وتو کردند.

روسیه تاکید نمود که عملیات ارسال یاری های بشرمحبت آمیز به سوریه که از سال 2014 به وسیله چهار گذرگاه مرزی ترکیه و سوریه انجام شده است، اکنون به توجه به تغییر معادلات سوریه، حاکمیت این کشور را نقض می نماید و باید تنها از گذرگاه مرزی باب الهوی صورت بگیرد.

دولت روسیه معتقد است که طی شش سال گذشته اوضاع در سوریه به طرز قابل توجهی تغییر نموده است و مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه قرار ندارد، به میزان بسیار زیادی کاهش یافته است.

شورای امنیت روز چهارشنبه درباره چگونگی ارسال یاری های بشرمحبت آمیز به سوریه نشست برگزار نموده و در آن با این طرح پیشنهادی روسیه مخالفت کرد.

در نشست روز چهارشنبه، هفت کشور به طرح روسیه رای مخالف داده و چهار کشور رای موافق و چهار کشور دیگر نیز رای ممتنع دادند.

شورای امنیت سازمان ملل در ماه ژانویه، قطعنامه ای را برای تمدید ارائه یاری های انسان محبت آمیز مرزی به سوریه برای مدت شش ماه به تصویب رساند، ضمن اینکه تعداد گذرگاه های مرزی از چهار به دو مورد - باب السلام و باب الهوی، کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 536

به "شورای امنیت طرح پیشنهادی روسیه برای نحوه ارسال یاری به سوریه را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت طرح پیشنهادی روسیه برای نحوه ارسال یاری به سوریه را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید