شرایط برای سرعت عملیات اجرایی احداث پایانه متروی آزادگان فراهم است

به گزارش بیست آمار، سرپرست مجری پروژه پایانه آزادگان گفت: فاز نخست پروژه احداث پایانه 50 هکتاری آزادگان که محلی برای تعمیر و توقف قطارهای خط 3 مترو به حساب آمده و با بهره برداری از آن امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در این خط میسر می گردد، مراحل پیشرفت عملیات اجرایی را پشت سر می گذارد و برای تسریع در تکمیل آن، تامین به موقع منابع اقتصادی یک پیش شرط اساسی است.

شرایط برای سرعت عملیات اجرایی احداث پایانه متروی آزادگان فراهم است

به گزارش خبرنگاران، علیرضا کردرستمی با اعلام مطلب فوق اضافه کرد: کلنگ احداث سرانجامه آزادگان در منطقه 18 ، آبان ماه سال گذشته بر زمین زده شد و در حال حاضر چند جبهه کاری از پروژه فعال است. برای دسترسی به سه راهی موجود در جنوب خط 3، انحراف ترافیک در بزرگراه آیت ا... سعیدی انجام و عملیات خاکی به همراه احداث سازه نگهبان (شمع و سرشمع) طبق برنامه پیش می رود.

بعلاوه احداث یک تونل 40 متری زیر خط راه آهن ویک تونل 30 متری در جوار بزرگراه آیت ا... سعیدی و سازه گالری در محدوده بزرگراه آیت ا… سعیدی و محور راه آهن نیز در حال اجراست و همزمان در اراضی مربوط به سرانجامه، عملیات خاکبرداری به تراز کف رسیده است. از طرفی جمع آوری پسماندهای مدفون در محوطه ای به وسعت 6 هکتار از این اراضی هم در دستور کار قراردارد.

کردرستمی با بیان اینکه از ابتدا قرار بر این بوده تا 70 درصد هزینه ساخت سرانجامه آزادگان به وسیله تهاتر املاک و ایجاد مجتمع ایستگاهی تامین گردد، گفت: پروژه در شرایط قابل قبولی از حیث سرعت گرفتن عملیات اجرایی در جبهه های مختلف کاری قرارگرفته اما به هر حال تامین به موقع منابع اقتصادی، لازمه استمرار فرایند پیشرفت کاراست و این مهم باید به صورت مداوم مدنظرقرارگیرد.

بنا براعلام روابط عمومی مترو، سرپرست مجری پروژه سرانجامه آزادگان در سرانجام گفت: با در نظرگرفتن موضوع اتصال خط 3 متروی تهران به خط حومه ای اسلامشهر در آینده ای نه چندان دور، اهمیت ساخت و بهره برداری به موقع از سرانجامه مذکور دوچندان بوده و این سرانجامه به یکی از مهمترین اجزای شبکه حمل و نقل ریلی مرکز تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1298

به "شرایط برای سرعت عملیات اجرایی احداث پایانه متروی آزادگان فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برای سرعت عملیات اجرایی احداث پایانه متروی آزادگان فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید