سومین جلسه کمیته دستمزد هم بی نتیجه ماند!

به گزارش بیست آمار، سومین جلسه کمیته دستمزد که قرار بود به موضوع آنالیز رقم هزینه سبد معیشت کارگران بپردازد به دلیل طرح مباحثی غیر از این موضوع بدون نتیجه انتها یافت.

سومین جلسه کمیته دستمزد هم بی نتیجه ماند!

به گزارش بیست آمار، سومین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار با حضور نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی و دولت در حالی برگزار گردید که به گفته مقامات کارگری این جلسه هدف خاصی را دنبال ننموده و صرفا برگزاری جلسه بوده است.

به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار، در این جلسه گروه کارگری به دنبال مشخص رقم سبد هزینه معیشت خانوارهای کارگری بودند و به دلیل تغییراتی که اخیرا در قیمت بعضی کالاها از جمله بنزین انجام شده بود بر مشخص رقم هزینه معیشت اصرار داشتند ولی گروه کارفرمایی جهت جلسه را به سمت و سوی دیگری پیش برده و مباحث دیگری را مطرح کردند.

سهم دستمزد در قیمت تمام شده کالا موضوعی بود که کارفرمایان در این جلسه پیش کشیده بودند در حالی که قرار بود این جلسه به مشخص رقم سبد هزینه معیشت کارگران بپردازد.

سومین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار بدون آنکه به موضوع اصلی جلسه و مشخص رقم سبد هزینه کارگران اشاره ای داشته باشد به دلیل ورود به مباحث غیر مرتبط بدون نتیجه سرانجام یافت. پیش از این در دومین جلسه کمیته دستمزد نیز قرار بود به راهکارهای ترمیم حقوق و دستمزد و تقویت معیشت جامعه کارگری پرداخته گردد اما اختلاف نظر گروه کارفرمایی و کارگری این جلسه را هم بی نتیجه گذاشت.

بی نتیجه ماندن سومین جلسه کمیته دستمزد در شرایطی است که سال گذشته در چهارمین نشست کمیته دستمزد، نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت بر اساس گزارش مراجع رسمی آماری، تحقیقات میدانی کمیته های مزد از وضع معیشت خانوار در مناطق و استان های مختلف و محاسبه تورم کالاهای اساسی سبد معیشت کارگران، به عدد سه میلیون و 759 هزار و 200 تومان به عنوان هزینه معیشت یک خانوار کارگری با میانگین 3.3 نفره رسیده و آن را مبنای مشخص دستمزد سال 98 کارگران اعلام نموده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 61

به "سومین جلسه کمیته دستمزد هم بی نتیجه ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین جلسه کمیته دستمزد هم بی نتیجه ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید