سوریه، کشف ابعاد جدید از حمایت های عربستان از تروریست ها، بی خبری پنتاگون از سرنوشت715 میلیون دلار سلاح آمریکایی

به گزارش بیست آمار، بر اساس گزارشی از دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا٬ پنتاگون از سرنوشت 715 میلیون دلار سلاحی که واشنگتن برای گروه های مسلح مخالف نظام سوریه فرستاده بی اطلاع است.

سوریه، کشف ابعاد جدید از حمایت های عربستان از تروریست ها، بی خبری پنتاگون از سرنوشت715 میلیون دلار سلاح آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار٬مارک لوکوک یکی از مسئولان سازمان ملل در شورای امنیت اظهار داشت که عملیات بشردوستانه در قبال سوریه همچنان ادامه دارد؛ اما میزان یاری های فعلی کافی نیست و شورای امنیت را از ضرورت فراهم کردن 36 میلیون دلار یاری به آوارگان سوری طی شش ماه آینده مطلع کردم.اما روشن است که این مبلغ هم کافی نیست و طی چند روز آینده یک طرح برای فراهم کردن 500میلیون دلار یاری به 1.1 میلیون سوری ارائه خواهیم کرد.

سرنوشت نامعلوم 715 میلیون دلار سلاح آمریکایی در سوریه

یک گزارش نظامی آمریکایی نشان می دهد که وزارت دفاع ایالات متحده از سرنوشت 715 میلیون دلار اسلحه که در اختیار مخالفان دولت سوریه قرار داده بود بی خبر است.

این گزارش٬ فرماندهان نظامی آمریکا را به کوتاهی در موضوع حساس سلاح ها متهم می نماید.

گزارش مذکور اظهار داشت که پنتاگون توان کنترل سلاح ها و تجهیزاتی معادل 715.8 میلیون دلار که به مسلحان مخالف نظام سوریه داده بود را نداشته است.

گزارش صادرشده از دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا توضیح داد که مسئولان آمریکایی در بخش نیروهای ویژه در ضبط و نظارت بر سلاح هایی که در خلال سالهای 2017 تا 2018 تقدیم هم پیمانان واشنگتن در سوریه نموده اند شکست خوردند.

بر اساس این گزارش علاوه بر تعداد اعلام شده٬ هزاران قطعه سلاح و تجهیزات دیگر نیز در معرض مفقود شدن و یا نابودی قرار دارند.

کشف بیمارستان صحرایی تروریست ها با تجهیزات سعودی و قطری

در ادامه فرایند پاکسازی منطقه حیان در حومه شمالی حلب٬ یگان های ارتش سوریه یک بیمارستان صحرایی کشف کردند که حاوی تجهیزات پزشکی و داروهای متعلق به عربستان و قطر است.

خبرنگار سانا گزارش داد که یگان های ارتش به دنبال پاکسازی محله ها و منازل این منطقه که از لوث وجود تروریست ها آزاد شده٬ یک بیمارستان صحرایی کشف کردند که متعلق به تروریست ها بوده و تجهیزات پزشکی از جمله آمبولانس و ماسک و لباس و فیلتر و تعدادی تخت و داروهای سعودی و قطری در این بیمارستان وجود داشت. ارتش سوریه علاوه بر آن تعدادی خودرو که تروریست ها زخمی های خود را با آن جابه جا می کردند،نیز کشف کرد.

این خبرنگار اضافه نمود که همچنین تعدادی موشک از نوع تائو و یک پایگاه پرتاب نیز در منطقه این بیمارستان کشف شده است.

خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه توضیح داد که این بیمارستان قبلا یک مدرسه ویژه به نام یک دانشمند شیمی در منطقه حیان بوده که گروه های تروریستی آن را تبدیل به بیمارستان صحرایی نموده و تروریست های مختلف از سراسر جهان در سوریه را در این بیمارستان درمان می کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 191

به "سوریه، کشف ابعاد جدید از حمایت های عربستان از تروریست ها، بی خبری پنتاگون از سرنوشت715 میلیون دلار سلاح آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، کشف ابعاد جدید از حمایت های عربستان از تروریست ها، بی خبری پنتاگون از سرنوشت715 میلیون دلار سلاح آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید