سازمان ملل درباره نفرت پراکنی علیه اقلیت ها در بحران کرونا هشدار داد

به گزارش بیست آمار، سازمان ملل متحد نسبت به سوء استفاده از شرایط بحران کرونا برای پیشبرد منافع مالی و سیاسی و حمله به اقلیت های دینی و قومی در جوامع گوناگون هشدار داد و خواهان همبستگی مردم و دولت ها در مبارزه با این بیماری شد.

سازمان ملل درباره نفرت پراکنی علیه اقلیت ها در بحران کرونا هشدار داد

به نقل از دویچه وله، سازمان ملل متحد نسبت به سوء استفاده از شرایط بحران کرونا برای پیشبرد منافع مالی و سیاسی و حمله به اقلیت های دینی و قومی در جوامع گوناگون هشدار داد و خواهان همبستگی مردم و دولت ها در مبارزه با این بیماری شد.

به گفته کارشناسان سازمان ملل متحد، عدم اطلاعات کافی از چگونگی گسترش بیماری کووید-19، نگرانی از خطر ابتلا به ویروس کرونا و سوءاستفاده از ترس های ناشی از این بحران سبب افزایش بیگانه ستیزی و نفرت پراکنی به اقلیت های قومی و مذهبی در جوامع گوناگون شده است.

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه آزادی ادیان و مذاهب روز چهارشنبه سوم اردیبهشت (22 آوریل) در ژنو گفت: من از دولت ها، رهبران ادیان، جامعه مدنی، رسانه ها و عموم مردم می خواهم که علیه نفرت پراکنی و بیگانه ستیزی اقدام نمایند.

او همچنین خواهان یاری و همبستگی با کسانی شد که در این شرایط سخت قربانی چنین حملاتی واقع می شوند.

این کارشناس سازمان ملل یادآور شد که در بسیاری از کشورها، این بیماری همه گیر باعث تشدید رفتارهای خشونت آمیز نسبت به اقلیت ها شده است.

احمد شهید از افزایش تمایلات در بعضی جوامع به این که مسیحیان، یهودیان یا مسلمانان را عامل پخش کرونا معرفی نمایند، ابراز نگرانی کرد.

او گفت چنین چیزی در خصوص مهاجران، پناهندگان و پناهجویان نیز صدق می نماید.

به گفته شهید، دولت ها موظفند از هرگونه تحریکی در خصوص ترویج اعمال خشونت بر اساس مرزبندی های هویتی براساس مذهب یا قوم، جلوگیری نمایند.

او اضافه نمود که افراد مبتلا به ویروس کرونا در معرض حملات کلامی و جسمی، تهدید به مرگ و محرومیت از مراقبت های بهداشتی حیاتی قرار دارند.

این کارشناس گفت: برای مبارزه با اطلاعات نادرست، مهم است که کشورها راهکارها و کانال های ارتباطی مؤثر را مشخص نمایند تا اطلاعات دقیق و موثق در اختیار مردم قرار گیرد.

شهید تأکید کرد که همبستگی میان مردم در مبارزه با این امر هیچ زمان دیگری مانند امروز از اهمیت برخوردار نبوده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل گفت که پیروان ادیان گوناگون در شرایط نامناسب و بحرانی کنونی از امکانات و اطلاعات مشابه در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا دسترسی ندارند.

او گفت که هم جامعه مدنی و هم سازمان های مذهبی باید این وظیفه را بر عهده گیرند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 376

به "سازمان ملل درباره نفرت پراکنی علیه اقلیت ها در بحران کرونا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل درباره نفرت پراکنی علیه اقلیت ها در بحران کرونا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید