رشد 40 درصدی بستری های کرونایی در 5 روز

به گزارش بیست آمار، خبرنگاران: متغیرهای نگران کننده کرونایی در روزهای اخیر روندی صعودی داشته اند. بیشترین افزایش آماری در این متغیر ها در شاخه بستری های روزانه ثبت شده است. این رقم با 40 درصد افزایش به بالاتر از هزار و 300 نفر در روز 2 تیر رسیده است.

رشد 40 درصدی بستری های کرونایی در 5 روز

به گزارش ، در روزهای اخیر بیماری کرونا با افت و خیز های بسیاری همراه بود . به طوری که در روزهایی شاهد ابتلای بیش از 12 هزار نفر به این بیماری و در روزهای دیگر کمتر از 5 هزار نفر بوده ایم.

این آمار اما اکنون فرایندی صعودی گرفته و 5 روز است افزایشی شده است.

فرایند صعودی ابتلابه کرونا در ابتدای تیر

تعداد مبتلایان روزانه کرونایی در کشور در روز 2 تیرماه برابر با 11 هزار و 59 نفر بوده است. در صورتیکه در این مدت رشد ابتلا را به صورت روزانه محاسبه کنیم رقم حاصل برابر با 14.4 درصد خواهد بود . به عبارت دیگر به طور میانه در روزهای اخیر شاهد رشد 14.4 درصدی ابتلا به این ویروس بوده ایم بوده ایم.

این جهش ناشی از رشد 28 درصدی در اواخر خرداد ماه بوده است.

در بررسی های آماری کرونا نخستین واکنش به رشد آماری متغیرهای کرونایی در کشور در اندازه بستری های روزانه تبلور پیدا می کند.

فرایند صعودی بستری های روزانه کرونا در کشور

در همین رابطه تعداد بستری های روزانه کرونایی در کشور در روز دوم تیر ماه برابر با هزار و 300 نفر بوده است

در مدت زمانی که موج چهارم کرونایی از هفته اول فروردین ماه در ایران به پاخاسته است تنها 5 روز تعداد بستری ها کمتر از هزارنفر ثبت شده. روزهای 29 و 30 خرداد ماه دو روز از این تعداد بودند که امارهای بستری دراین محدوده درج می شود

با این وجود رشد این متغیر در 5 روز گذشته به طور میانه برابر با 8.7 درصد بوده است. در مدت مذکور شرایط کرونایی کشور باز هم فرایندی صعودی گرفته و با نزدیک به 40 درصد رشد بستری های روزانه را به سطح هزار و 300 نفر کشاند.

متغیر شرایط بیماران تحت درمان نشان می دهد در هر روز چند نفر به طور کلی در شرایط در مانی به سر می برند این رقم درروز 2 تیر ماه معادل با 260 هزار و 638 نفر ثبت شده است. با توجه به تمام بستری های روز جاری در بخش روزانه و بیماران بدحال محاسبه می شود 1.7 درصد بیماران کرونایی در در این روز در بیمارستانها بستری بوده اند. این رقم هم مانند دیگر متغیرهای نگران کننده کرونا د راین روزها فرایندی صعودی داشته و از سطح 1.5 درصد جداشده است.

رشد بستری ها در ادامه جهشی است که در اندازه ابتلای روزانه به کرونا شکل گرفته است. با این حال اما هنوز این متغیر به طور کامل در آمار فوتی ها منعکس نشده است.

جهش 22 درصدی در فوتی های روزانه کرونا

نکته مهمی که در اندازه مرگ و میر روزانه کرونایی در بهار 1400 مشاهده می شود آن است که هرگز این متغیر به کمتر از 100 نفر تنزل پیدا نکرده است.

در آخرین روز بهار تعداد فوتی های روزانه کرونایی در ایران 22.52 درصد افزایش پیدا کرده و به سطح 136 نفر رسید. پس از آن این رقم در محدوده 112 نفر قرار گرفت و باوجود کاهشی که در سطوح آماری به ثبت رسید اما هنوز این متغیر بالاتر از سطح 100 نفر قرار گرفته است .

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1126

به "رشد 40 درصدی بستری های کرونایی در 5 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 40 درصدی بستری های کرونایی در 5 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید