دونالد ترامپ مسئول مرگ هزاران آمریکایی است

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران، نوام چامسکی نظریه پرداز معروف آمریکایی در مصاحبه با گاردین گفت: دونالد ترامپ مقصر مرگ آمریکایی ها است. وی (ترامپ) هرچند تظاهر به نجات کشورش می کند اما مسبب مرگ و میر مردم آمریکا است.

دونالد ترامپ مسئول مرگ هزاران آمریکایی است

وی گفت: دونالد ترامپ از همه گیری ویروس کرونا برای تقویت چشم انداز انتخاباتی خود و پر کردن جیب مشاغل بزرگ استفاده کرده و به این ترتیب مقصر مرگ هزاران آمریکایی است. رئیس جمهوری آمریکا در حالی که وانمود می کرد ناجی این کشور در بدترین و وخیم ترین بحران سلامت طی یک قرن اخیر است، ضربات سهمگینی به اقشار آمریکایی ها زده است.

چامسکی در ادامه گفت: ترامپ که در پی انتخاب مجدد است، اواخر امسال بودجه دولتی را در بخش مراقبت های بهداشتی و تحقیقات در زمینه بیماری های عفونی به نفع شرکت های ثروتمند کاهش داده است. وی تا جایی که بتواند به این کار خود ادامه می دهد و این اقدام اگرچه آسیب بسکمک به اقشار آسیب پذیر وارد می کند، سود هنگفتی برای حامیان و صاحبان قدرت و ثروت به همراه دارد.

نظریه پرداز مطرح آمریکایی همچنین گفت که ترامپ با ترک مسئولیت خود در وادار کردن فرمانداران ایالتی برای مبارزه با ویروس کرونا، یک راهبرد عالی برای کشتن بسکمک از مردم و بهبود سیاست انتخاباتی خود در پیش گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وی ترامپ را مقصر مرگ آمریکایی ها می داند، گفت: بله، اما بدتر از آن تلاش وی برای مخفی کردن حملات جنایتکارانه علیه آمریکایی ها است که در تمام مدت ریاست جمهوری خود انجام داده و هربار سعی در قربانی کردن یک نفر به عنوان مقصر این رویدادها کرده است.

چامسکی در خصوص تصمیم ترامپ مبنی بر توقف کمک های مالی به سازمان بهداشت جهانی توضیح داد: این اقدام نتیجه ای جز مرگ و میر انسان ها در یمن و قاره آفریقا نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 415

به "دونالد ترامپ مسئول مرگ هزاران آمریکایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونالد ترامپ مسئول مرگ هزاران آمریکایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید