دومین محموله واکسن روسی کرونا فردا به ایران ارسال می گردد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران، نخستین محموله واکسن روسی کرونا هفته گذشته وارد کشور شد و محموله دوم واکسن اسپوتنیک وی فردا پنجشنبه از مسکو به ایران ارسال می گردد.

دومین محموله واکسن روسی کرونا فردا به ایران ارسال می گردد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

محموله دوم واکسن روسی کرونا شامل یک صد هزار دوز فردا بارگیری و به ایران ارسال خواهد شد.

واکسیناسیون پرسنل آی سی یو کرونای بیمارستان ها از روز سه شنبه در ایران با واکسن اسپوتنیک وی شروع شده است و در ادامه جهت سالمندان و جانبازان در آسایشگاه ها واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو همراه هیاتی برای آنالیز توانمند های دارویی و فراوری واکسن در روسیه و امضای تفاهم نامه همکاری از روز یکشنبه در مسکو بسر می برد.

رئیس سازمان غذا و دارو در ملاقات با خانم الکساندرا دروونوا معاون امور بین الملل وزیر بهداشت روسیه درباره استفاده واکسن اسپوتنیک وی در ایران گفت: ما در این مورد شاهد سنگ اندازی هایی از شرکت های بین المللی برای استفاده از واکسن اسپوتنیک وی در ایران بودیم با این وجود سازمان غذا دارو مجوز مصرف این واکسن را صادر کرد. وزیر بهداشت ایران اجازه نداد منافع بعضی شرکت ها مانع استفاده از واکسن روسی گردد.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: برای پایان دادن به شایعات اولین کسی که واکسن دریافت کرد فرزند وزیر بود. به این ترتیب با این اقدام وزیر پیغام صریح به روسیه داد که اراده ایران توسعه همکاری های درمانی با روسیه است.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه حامل پیغام وزیر بهداشت ایران برای همتای روسی است، اظهار کرد: انتظار وزیر بهداشت ایران این است که با روسیه گام های عملی برای همکاری در عرصه های مختلف پزشکی از جمله واکسن برداریم.

الکساندرا دروونوا معاون اموربین الملل وزیر بهداشت روسیه با بیان اینکه همکاری در زمینه های سلامت با ایران برای کشور ما افتخار بزرگی است، توضیح داد: بر همین اساس پیشنهاد می کنیم که توافقنامه ای ابتدا بین وزارت خانه های بهداشت و سپس در بالاترین سطح بین دولت های دو کشور به امضا برسد.

این مقام بهداشتی روسیه شروع واکسیناسیون علیه کرونا در ایران را تبریک گفت و افزود: از ایران به خاطر استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک وی قدردانی می کنیم. امروز واکسن اسپوتنیک وی به غیر از روسیه در 25 کشور ثبت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار مرتبط با کرونا را در اینجا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 902

به "دومین محموله واکسن روسی کرونا فردا به ایران ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین محموله واکسن روسی کرونا فردا به ایران ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید