دورانی سخت برای مرکل در سایه تشدید اختلافات در دولت ائتلافی

به گزارش بیست آمار، یک نشریه آلمانی صدراعظم آلمان را در سایه تشدید مناقشات در اتحادیه احزاب متحد مسیحی بر سر مسائل مختلف از جمله مسئله یونان و بحران پناهندگان در آستانه دورانی سخت ارزیابی کرد.

دورانی سخت برای مرکل در سایه تشدید اختلافات در دولت ائتلافی

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، نشریه فوکوس در مطلبی نوشت: بسیاری از سیاستمداران احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی سیاست پناهندگان آنگلا مرکل را یک خطا ارزیابی می نمایند. البته این مسئله تنها موضوع مورد مناقشه در اتحادیه احزاب متحد مسیحی نیست.

گرهارد شرودر صدراعظم اسبق آلمان در سایه این گونه اختلافات و تنشها مسئولیت خود را از دست داد. آیا مرکل هم در آستانه وقوع رخدادی مشابه واقع شده است؟

فوکوس در ادامه نوشت: بعد از نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی مجلس آلمان که روز سه شنبه برگزار گردید زنگهای خطر به صدا در آمد. درباره سیاست پناهندگان اختلافات شدیدی رخ داد. مرکل چندین بار موضع خود در قبال پناهندگان را توجیه کرد. چندین بار نیز نمایندگان مجلس آلمان از جمله کلمنس بینیگر، از سیاستمداران داخلی این اتحادیه تأکید کردند که آنها اساساً برداشت متفاوتی در قبال این مسئله با صدراعظم آلمان دارند. آنها درخواست کردند که آلمان باید مرزهای خود را ببندد و پناهندگانی را که از کشورهای امن می آیند به وطن خود بازگرداند.

نویسنده همچنین به ادامه اختلافات نمایندگان مجلس با مرکل بر سر این مسئله در روز بعد از نشست فراکسیون مجلسی اشاره نمود.

هانس پیتر اوهل، از نمایندگان حزب سوسیال مسیحی در این باره به نشریه فوکوس گفت: این درست و مفید بود که در نشست فراکسیون احزاب متحد مسیحی درباره مواضع متفاوت صحبت شد. برای ما سیاستمداران داخلی مجلس آلمان این مسئله مطرح است که نمی توانیم تنها روی سیاست خارجی تمرکز کنیم. ما نباید سرنوشت خود را به دست اردوغان بسپاریم. این مسئله مهم است که با دلایل پناهندگی در کشورهای مبدأ مبارزه کنیم. همچنین این مسئله ضرورت دارد که مرزهای آلمان را کنترل کنیم و از جمله همه آنهایی را که از کشورهای امن مانند اتریش به سوی ما می آیند، برگردانیم.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب به شکاف بین فراکسیون و صدراعظم آلمان اشاره نموده در عین حال نوشت: اما هیچ کس نمی خواهد از یک شکاف یا فاصله آشکار با صدراعظم سخن بگوید. سیاستمداران حرفه ای این مسئله را به عنوان موفقیت ارزیابی می نمایند که مرکل با ایجاد مناطق ترانزیتی برای پناهندگان در مرزها موافقت نموده است، اما این هیچ دستاوردی نداشته است؛ اول اینکه حزب سوسیال دموکرات با این مسئله مخالف است و دوم اینکه هنوز هیچ کس دقیقاً نمی تواند توصیف کند که این مناطق چگونه باید به نظر برسند، سوم اینکه تأسیس چنین مناطقی احتیاج به زمان دارد.

نمایندگان مجلس آلمان در حوزه های خود این مسئله را تجربه می نمایند که شهرها و ایالت ها دیگر نمی دانند پناهندگان را در کجا باید اسکان دهند. از تمام آلمان هشدارهایی در این باره به گوش می رسد. همچنین این نگرانی بین بسیاری از نمایندگان مجلس آلمان وجود دارد که جامعه چگونه می تواند این تعداد بالای پناهندگان از کشورهای بیگانه را ادغام و هماهنگ کند.

با این حال این اعتراضات تا به حال مرکل را متقاعد ننموده است که رویکرد خود را تغییر دهد. وی این مسئله را در ملاقات خود با سیاستمداران داخلی احزاب متحد مسیحی در مجلس آلمان در دفتر صدراعظم و قبل از نشست فراکسیون آشکار کرد.

مرکل نمی خواهد تصاویری را فراوری کند که در آن پلیس و نیروهای آلمانی در مرزهای آلمان از ورود پناهندگان به کشور جلوگیری به عمل می آورند. وی نگران اعتبار آلمان در جهان است.

البته مرکل در اطرافیان و هم حزبی های خود می تواند روی حمایت بعضی ها حساب باز کند. معاون رئیس فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در تبادل نظر با نشریه فوکوس توضیح داد: آنهایی که به رویکرد مرکل در قبال این مسئله انتقاد دارند باید اعلام نمایند که چگونه می توانند بهتر از این را انجام دهند. من بسیار مردد هستم که ما بتوانیم مرزهایی به طول 3557 کیلومتر را ایمن کنیم. ما نباید خودمان را گول بزنیم.

فوکوس در ادامه توضیح داد که برای اتحادیه احزاب متحد مسیحی مسائل مورد اختلاف بیشتری از مسئله اخیر بحران پناهندگان وجود دارد. احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی همیشه به عنوان احزاب بهتر در دولت ائتلافی مطرح بوده اند. آنها همیشه ادعای سازماندهی اوضاع و کارهای دولتی و حکومتی را داشتند، اما این ادعاها دیگر از بین می رود.

اینکه راه چاره این اوضاع کجا واقع شده است سؤالی است که هیچ کس پاسخ آن را نمی داند و این مسئله در نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم تعیین بود.

این نشریه آلمانی در بخش دیگری به مسئله یونان و مناقشات در این باره بین مرکل و نمایندگان اتحادیه احزاب متحد مسیحی اشاره نموده نوشت: در اوایل نوامبر نمایندگان همچنین باید به این مسئله بپردازند که چگونه در یونان شایستگی بازپرداخت بدهی های بلندمدت می تواند ایجاد گردد. این مسئله ضرورت دارد که صندوق بین المللی پول هم همچنین در پروژه حمایت از آتن مشارکت کند. همچنین برای این منظور طرح کاهش بدهی های یونان ضرورت دارد که این مسئله در اتحادیه احزاب متحد مسیحی حداقل به اندازه سیاست پناهندگان مورد اختلاف است.

نشریه فوکوس در بخش پایانی این مطلب نوشت: به این ترتیب آنگلا مرکل در آستانه پاییزی سخت واقع شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 438

به "دورانی سخت برای مرکل در سایه تشدید اختلافات در دولت ائتلافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورانی سخت برای مرکل در سایه تشدید اختلافات در دولت ائتلافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید