دستگاه قضایی پاکستان دلایل صدور حکم اعدام برای پرویز مشرف را گفت

به گزارش بیست آمار، در حالیکه سه روز از صدور حکم اعدام برای رئیس جمهور سابق پاکستان می گذرد قضات دادگاه دلایل خود را منتشر کردند.

دستگاه قضایی پاکستان دلایل صدور حکم اعدام برای پرویز مشرف را گفت

به گزارش دفتر منطقه ای بیست آمار به نقل از جیو تی وی، صدور حکم اعدام برای ژنرال پرویز مشرف رئیس جمهور سابق پاکستان یکی از بزرگترین وجنجالی ترین خبرهای یک سال اخیر پاکستان محسوب می شود.

مشرف در حالی به اعدام محکوم شده که حدود هشت سال قدرت مطلق پاکستان را در دست داشته و از فرماندهی ستاد ارتش تا حکومت دیکتاتوری و حکومت جمهوری را مدیریت کرده است.

قضات دادگاه با انتشار گزارشی دلیل صدور حکم اعدام برای رئیس جمهور سابق پاکستان را بیان کرده و تصریح کردند او به پنج دلیل به اعدام محکوم شده است.

نخستین دلیل دادگاه برای صدور حکم اعدام این است که پرویز مشرف در تاریخ 3 نوامبر سال 2007 به عنوان فرمانده ستاد ارتش در کشور شرایط اضطراری اعلام کرده و مانع اجرای قانون اساسی شده است. این اقدام یک قانون شکنی بزرگ به حساب می آید.

دلیل دوم این است که او دست به تغییراتی در قانون زد که طبق آن رئیس جمهور وقت (خود مشرف) می توانست عزل و نصب هایی را انجام دهد که از نظر قانون اساسی پاکستان غیر قانونی بود.

دلیل سوم که توسط دادگاه بیان شده این است که پرویز مشرف تعهدنامه هایی از قضات ارشد دادگاه گرفت که باعث عزل موقت رئیس وقت دادگاه عالی پاکستان یعنی افتخار چوهدری شد. این اقدام مشرف نیز دخالت در امور قضایی و قانون شکنی محسوب می شود.

چهارمین دلیل این است که مشرف در دوران حکومت خود بندهای متعدد قانونی را زیر پا گذاشته و برای توجیه اقدامات خود دست به ساخت قوانین تازه و جدیدی زده است که مخالف قانون اساسی پاکستان است.

دلیل پنجم این است که در سال 2007 پرویز مشرف دستور ویرایش قانون اساسی پاکستان را داد و بندهایی را به نفع خود در قانون گنجاند.

قضات دادگاه پاکستان به این دلایل پرویز مشرف را مجرم دانسته وبرای وی حکم اعدام صادر کرده اند، این در حالی است که مشرف معقتد است حکم اعدام با انگیزه های شخصی و توسط افرادی صادر شده که با او دشمنی دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 29

به "دستگاه قضایی پاکستان دلایل صدور حکم اعدام برای پرویز مشرف را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه قضایی پاکستان دلایل صدور حکم اعدام برای پرویز مشرف را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید