دردسر تازه سایت هدفمندی برای یارانه بگیران

به گزارش بیست آمار، به گزارش تجارت نیوز، در روزهای گذشته که خبر پرداخت وام به یارانه بگیران منتشر شده است با این عنوان که: متقاضیان وام یک تا دو میلیون تومانی می توانند بدون مراجعه به بانک ها در سایت هدفمندی یارانه (refahi.ir) درخواست خود را ثبت کنند و یارانه نقدی این افراد به عنوان ضمانت توسط بانک ها پذیرفته می شود.

دردسر تازه سایت هدفمندی برای یارانه بگیران

کاربران با ورود به سایت به صفحه ای هدایت می شوند که مختص اهدای یارانه یا همان انصراف از دریافت یارانه است و پس از پاسخ به موارد خواسته شده که معمولا با سرعت انجام می شود و فشار دادن دکمه نهایی و پاسخی که دریافت کرده، متوجه می شود که درخواست از دریافت یارانه را به سازمان هدفمندی یارانه ها ارائه کرده و مورد پذیرش نیز واقع شده است.

همین موضوع سبب شد تا روز چهارشنبه مهدی قمصریان سخنگوی سازمان برنامه و بودجه بگوید: هنوز سایت و سازوکار ثبت نام وام یک میلیون تومانی اعلام نشده است.قمصریان گفت: امروز به اشتباه به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه اینگونه بیان شده است که متقاضیان وام یک میلیون تومانی برای ثبت نام به سایت هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند که اینگونه نیست و سایت محل ثبت نام هنوز اعلام نشده است.

در اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه، هیچ نامی از سایت سازمان هدفمندی یارانه ها برده نشده است. همچنین هنوز زمان ثبت نام متقاضیان این وام نیز مشخص نشده است.

در روزهای گذشته برخی از افرادی که دچار این اشتباه شده اند در تماس با روزنامه خواستار تصحیح این فرایند شده اند. بدون تردید کسانی در روزهای گذشته مرتکب این اشتباه شده اند که شرایط معیشتی نامطلوبی دارند و به امید ثبت نام برای دریافت وام یک میلیونی به این سایت مراجعه کرده بودند. پس از طرح موضوع در فضای مجازی و اعتراض کسانی که وارد این سایت شده بودند و این فرایند را ناخواسته طی کرده بودند، سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد مردم نگران نباشند و کسانی که در روزهای گذشته وارد این سایت شده و دکمه اهدای یارانه را کلیک کرده اند، مشمول این موضوع نخواهند شد.

در این اطلاعیه آمده است: به دنبال اشتباه برخی رسانه ها در اعلام سایت refahi.ir برای ثبت نام وام یک میلیون تومانی که بلافاصله سازمان برنامه و بودجه کشور آن را تکذیب کرد، کسانی که از روز گذشته با مراجعه به این سایت سهواً گزینه اهدای یارانه را انتخاب کردند نگران نباشند، یارانه این افراد همچنان برقرار و پرداخت می شود. بعد از فراهم شدن تمهیدات و تدوین دستورالعمل ثبت نام متقاضیان، مراتب از طریق اطلاعیه رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

برهمین اساس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد که این وام به سرپرستان خانوار یارانه بگیر با سود 12درصدی پرداخت خواهد شد؛ البته اقساط وام یک میلیونی بناست از همان یارانه نقدی که ماهانه پرداخت می شود، کسر شود البته بعد از یک وقفه 4ماهه از زمان واریز وام به حساب یارانه ها.اما سوالی که به ذهن می رسد این است که چرا کاربر هنگام ورود به سایت سازمان هدفمندی بدون هیچ فهرست یا هشداری بلافاصله به این صفحه هدایت می شود؟

منبع: روزنامه همدلی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 342

به "دردسر تازه سایت هدفمندی برای یارانه بگیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر تازه سایت هدفمندی برای یارانه بگیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید