درخواست 32 گروه از بایدن برای طرد غول های فناوری

به گزارش بیست آمار، 32 گروه مدافع حقوق مصرف کننده، ضد انحصارطلبی، کارگری و گروه های مربوط در نامه ای به جو بایدن، از رییس جمهور منتخب آمریکا درخواست کردند با نفوذ شرکتهای عظیم فناوری در دولتش مقابله کند.

درخواست 32 گروه از بایدن برای طرد غول های فناوری

گزارشاتی که ماه گذشته منتشر شد از این حکایت داشت که مدیران بیشتری از شرکتهای فناوری در مقایسه با منتقدان این غولهای فناوری، در تیم انتقال قدرت بایدن به کار گرفته شده اند و انتخاب این افراد نشان داد در نهایت چه کسانی نفوذ بیشتری روی فکر دولت آمریکا خواهند داشت.

در این نامه از دولت بایدن خواسته شده است مدیران، لابی گران و مشاورانی که برای شرکتهایی نظیر فیس بوک، آمازون، گوگل، اپل و مایکروسافت کار می نمایند را از تیم خود کنار بگذارد. این گروهها استدلال نموده اند که شیوه های فعلی این غولهای فناوری به مصرف نمایندگان و اقتصاد آمریکا آسیب زده است.

امضا نمایندگان شامل گروههای پابلیک سیتیزن، پروژه امریکن اکونومیکس لیبرتیز، موسسه اوپن مارکتس، آتنا و پروژه ریوالوینگ دُر هستند.

در این نامه آمده است: ما بر این باوریم که دولت شما باید با تهدیدهای ناشی از انحصارطلبی شرکتهای فناوری عظیم مقابله کند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای مایکروسافت، گوگل و فیس بوک حاضر نشدند در این باره اظهارنظر نمایند. آمازون و اپل هم به درخواست اظهارنظر پاسخ فوری ندادند. همه این شرکتها بجز مایکروسافت با تحقیقات فدرال و ایالتی بر سر شیوه های کسب و کارشان روبرو هستند.

رویترز در اکتبر گزارش نموده بود آمازون و غولهای فناوری با پول و ارتباطات در کوشش برای برقراری روابط گرم با دولت بایدن هستند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 780

به "درخواست 32 گروه از بایدن برای طرد غول های فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 32 گروه از بایدن برای طرد غول های فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید