دانشگاه هاروارد آمریکا: ویروس کرونا از آخر تابستان پارسال بوده، چینی ها مخفی کاری کردند

به گزارش بیست آمار، دانشگاه هاروارد با استناد به تصاویر ماهواره ای و موتور جستجوی اینترنت مدعی شده ویروس کرونا از ابتدای پاییز پارسال چین را درگیر نموده بود.

دانشگاه هاروارد آمریکا: ویروس کرونا از آخر تابستان پارسال بوده، چینی ها مخفی کاری کردند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا به یافته های جدیدی درباره ویروس کرونا در شهر ووهان چین دست یافته است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، در این مطالعه که مستند به 350 تصویر ماهواره ای و بعضی دیگر از مستندات مطالعه شده روی چین است، نشان می دهد شهر ووهان چین از ابتدای پاییز سال 2019 در شرایط غیرعادی ناشی از احتمال اپیدمی یک بیماری عفونی بوده است.

این مطالعه بر اساس مقایسه دهها تصاویر ماهواره ای از ازدحام پارکینگ بیمارستان های شهر ووهان در پاییز 2019 و مقایسه آن با زمان مشابه در سال 2018 راسخ است که نشان می دهد حجم پارک خودروها در این بیمارستان ها گاه تا 90 درصد بیش از سال گذشته است.

تصویر مقایسه ای ماهواره ای از پارکینگ یکی از بیمارستان های شهر ووهان در اکتبر 2018 و 2019

همچنین در موتور جستجوی بِیدو (BAIDU) (گوگل چین) در ماه های پاییز پارسال کلمات کلیدی مرتبط با یک بیماری عفونی از جمله سرفه و اسهال بسیار جستجو شده است که نشان می دهد بیماران مبتلا به کرونا در چین به طور قابل ملاحظه ای به دنبال دریافت اطلاعات درباره علایم گوارشی و تنفسی یک بیماری عفونی از اینترنت بودند.

ایالات متحده آمریکا دولت چین را به پنهانکاری و ارایه اطلاعات گمراه کننده درباره ویروس کرونا متهم نموده است. اخیرا نیز یک سناتور ارشد آمریکایی دولت چین را به سنگ اندازی در راستا ساخت واکسن کرونا متهم نموده است.

اتهاماتی که قویا از سوی دولت چین رد شده است.

دولت چین از اواخر ماه دسامبر سال گذشته میلادی (اوایل دی ماه 98) به شیوع یک بحران بهداشتی و پزشکی در این کشور اذعان کرد و برای نخستین بار در ابتدای ژانویه سال جاری به اپیدمی نوع جدید و جهش یافته ویروس کرونا در شهر ووهان چین اعتراف کرد.

اتهام دیگری که دولت چین آن را رد نموده منشا ویروس کرونا جدید است. ایالات متحده آمریکا بارها مدعی شده منشا ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین بوده در حالی که دولت چین می گوید منشا این ویروس از یک بازار فروش حیوانات دریایی در شهر ووهان بوده است. سازمان بهداشت جهانی نیز در این مناقشه از موضع چین حمایت نموده و اعلام نموده هیچ شواهدی مبنی بر دست ساخته بودن و یا آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا در دست نیست.

ترامپ، دولت چین و سازمان بهداشت جهانی را به همدستی متهم نموده و اخیرا به بهانه عملکرد بد این سازمان در مواجهه با بحران کرونا، بودجه پرداختی آمریکا به این سازمان را قطع نموده است.

ترامپ: ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته شده/ مجاز به ارایه شواهد نیستم

چین ستیزی آمریکا در بستر کرونا / پکن از لاک احتیاط خارج می گردد

چین: آمریکا به دنبال طولانی کردن عمدی مبارزه با ویروس کرونا است

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 478

به "دانشگاه هاروارد آمریکا: ویروس کرونا از آخر تابستان پارسال بوده، چینی ها مخفی کاری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه هاروارد آمریکا: ویروس کرونا از آخر تابستان پارسال بوده، چینی ها مخفی کاری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید