دانشگاه مازندران آماده جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است

به گزارش بیست آمار، جلسه اضطراری هیات رئیسه دانشگاه مازندران با موضوع پدافند غیرعامل زیستی در مورد شیوع ویروس کرونا با حضور اعضای جلسه امروز، سوم اسفندماه در دفتر ریاست این دانشگاه تشکیل شد.

دانشگاه مازندران آماده جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، جلسه اضطراری هیات رئیسه دانشگاه مازندران با موضوع پدافند غیرعامل زیستی در مورد شیوع ویروس کرونا با حضور اعضای جلسه در روز شنبه، 3 اسفندماه در دفتر ریاست این دانشگاه تشکیل شد.

بر این اساس ابتدا کوروش نوذری، رئیس دانشگاه مازندران گزارشی از هماهنگی های به عمل آمده با استانداری مازندران و دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و علوم پزشکی بابل ارایه کرد و پس از بحث و آنالیز تعدادی از همکاران متخصص در علوم زیستی، شورای صنفی اعضای هیات علمی، شورای صنفی کارمندان و نمایندگان دانشجویان در مورد چگونگی مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس در دانشگاه، هیات رییسه دانشگاه مواردی را به تصویب رساند.

این موارد به توضیح زیر است:

1- مقرر شد ستاد تمام وقت پایش و تصمیم سازی به موقع پیشگیری و مقابله در سطح هیات رییسه دانشگاه تشکیل شود و اطلاع رسانی به موقع انجام گیرد.

2-مقرر شد معاونت دانشجویی دانشگاه اقدامات لازم را در مورد موارد زیر مبذول دارند: استفاده از ظروف یک بار مصرف در رستوران های دانشگاه تا اطلاع ثانو، اختصاص میوه های دارای ویتامین c. بالا در برنامه غذایی دانشجویان، رعایت بالاترین اقدامات بهداشتی از سوی کارکنان سلف سرویس، لغو استفاده از اثر انگشت در تردد دانشجویان به خوابگاه تا اطلاع ثانوی، نصب پد و مایع ضدعفونی در کنار دستگاه های رزرو غذا، رستوران ها و سایر مکان های پر تجمع دانشجویان، توجه ویژه به بهداشت و ضدعفونی سرویس های بهداشتی خوابگاه ها، ارتباط و هماهنگی 24 ساعته و تمام وقت با مدیریت بهداشت و درمان شهرستان و سایر موارد ابلاغی.

3- مقرر شد معاونت اداری و اقتصادی دانشگاه اقدامات لازم را در مورد موارد زیر مبذول دارند: امکان برقراری مرخصی برای کارکنان با بیماری های خاص و زمینه ای و هم چنین همکاران دارای علایم آنفولانزا و سرماخوردگی با ارایه گواهی پزشکی، حمایت صد در صدی از خرید امکانات مورد احتیاج (دستمال کاغذی، مایع شست و شوی دست ها، مایع ضدعفونی کننده)، پایش و ارزیابی روزانه سلامت کارکنان بخش های مختلف و ارایه گزارش روزانه به هیات رییسه دانشگاه.

4-مقرر گشت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اقدامات لازم را در مورد موارد زیر مبذول دارند: تعطیلی کلیه کلاس های تربیت بدنی که به صورت عملی برگزار می شوند، مجاز بودن غیبت کلیه اساتید و دانشجویانی که دارای بیماری خاص و زمینه ای می باشند با ارا یه گواهی پزشکی، مجاز بودن غیبت کلیه اساتید و دانشجویان دارای علایم آنفولانزا و سرماخوردگی با ارایه گواهی پزشکی و لغو کلیه همایش ها و گردهمایی ها تا اطلاع ثانوی.

5-مقرر گشت مدیریت روابط عمومی دانشگاه، اقدامات لازم را در مورد موارد زیر مبذول دارند: اطلاع رسانی به موقع و دقیق، استفاده از آگاهی های دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس و اطلاع رسانی صحیح در مورد مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس در کانال های رسمی و غیر رسمی دانشجویی.

6-لازم به ذکر است که تمامی موارد ذکر شده تا اطلاع ثانوی قابلیت اجرا دارند و هرگونه تغییر به طور رسمی به اطلاع همگان خواهد رسید. تمهیدات ذکر شده در موارد آموزشی تا خاتمه هفته جاری معتبر می باشند و در صورت احتیاج تمدید خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 205

به "دانشگاه مازندران آماده جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه مازندران آماده جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید