خط بطلان جورجیا بر ادعاهای انتخاباتی ترامپ

به گزارش بیست آمار، مقام ارشد انتخاباتی ایالت جورجیا در یک نشست خبری به ادعاهای انتخاباتی ترامپ پاسخ داد و خط بطلانی بر آنها کشید.

خط بطلان جورجیا بر ادعاهای انتخاباتی ترامپ

گابریل استرلینگ عصر دوشنبه به تقاضای وزیر ایالتی جورجیا در جمع خبرنگاران حاضر شد و ادعاها را در مقابل واقعیت ها قرار داد و گفت می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که به مدت 2 ماه بارها در مورد آنها صحبت کرده ام ، اما برای آخرین بار این کار را خواهم کرد.

وی افزود: این ادعا وجود دارد که 66 هزار و 248 نفر زیر 18 سال رای داده اند در حالیکه تعداد واقعی آن صفر است. تنها چهار نفر در زمان ثبت نام کمتر از 18 سال سن داشتند که در روز رای گیری وارد سن قانونی می شدند.

این مقام انتخاباتی ایالت جورجیا که یک جمهوری خواه است، ادعاهای مطرح شده از سوی تیم انتخاباتی ترامپ را اطلاعات غلط و دروغ پراکنی دانست و تاکید کرد: نادرستی همه اینها به راحتی قابل اثبات است و با این وجود رئیس جمهوری همچنان پافشاری می کند.

استرلینگ اعلام نمود برد رافنسپرگر وزیر ایالتی جورجیا از من خواست همه آرا را شمارش کنم و این کار انجام شد. همه آرا شمارش شد.

وی با رد ادعای ایراد ماشین رای گیری تاکید کرد: هیچ کس در حال تغییر قطعات یا قطعاتی از ماشین های رای گیری دومینیون نیست. من حتی نمی دانم این به چه معناست. این چیز واقعی نیست. این اتفاق نمی افتد. رئیس جمهور در تماس از 2 روز پیش بیان کرد اما این ادعا واقعیت ندارد.

این مقام ارشد انتخاباتی جورجیا که در حال برگزاری مرحله حذفی رقابت سنای آمریکا هستند که روز سه شنبه پایان می یابد، درباره ادعای حک ماشین رای گیری هم گفت: چگونه ممکن است ماشینی بدون اینکه به مودم و اینترنت وصل باشد، هک شود. این امکان پذیر نیست.

توضیح گابریل در شرایطی انجام می شود که روز گذشته مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وزیر داخلی ایالت جورجیا منتشر شد که در آن خواسته بود نزدیک به 11 هزار و 800 رای برای او پیدا کند تا در این ایالت به پیروزی برسد.

افشای این مکالمه تلفنی، موج بزرگی از اعتراض ها را برانگیخت و آن را مصداق شاخص سوء استفاده از قدرت دانستند که باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات توانست در ایالت جورجیا برنده شود و در مجموع 306 رای گزینشگران را از آن خود سازد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 848

به "خط بطلان جورجیا بر ادعاهای انتخاباتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط بطلان جورجیا بر ادعاهای انتخاباتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید