خطر گرسنگی در کمین 7 میلیون بچه ها افغانستان

به گزارش بیست آمار، صندوق بین المللی نجات بچه ها بیان نمود که بیش از هفت میلیون کودک در افغانستان دستکم در دو ماه آینده با خطر گرسنگی روبرو خواهند شد.

خطر گرسنگی در کمین 7 میلیون بچه ها افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، صندوق بین المللی نجات بچه ها با اشاره به شیوع کرونا در گزارش تازه ای گفت که دستکم 7.3 میلیون کودک در افغانستان در دو ماه آینده با کمبود مواد غذایی روبرو خواهند شد.

بر اساس این گزارش، قیمت مواد غذایی در دوران شیوع کرونا در افغانستان افزایش یافته و بسیاری از خانواده ها در تامین مواد غذایی با مشکل روبرو هستند بنابراین باید یاری های فوری به این کشور رسانده شود.

پیش از بحران کرونا نیز افغانستان به عنوان یکی از خطرناک ترین مکان در دنیا برای بچه ها گفته شده بود.

تیموتی بیشاپ مدیر بخش افغانستان صندوق بین المللی نجات بچه ها اظهارداشت که اگر دنیا در شرایط کنونی اقدامی انجام ندهد، اپیدمی کرونا به طوفان گرسنگی و بیماری و مرگ در افغانستان منجر می شود.

وی افزود که در شرایط کرونا هنوز معلوم نیست که این بحران چقدر طولانی خواهد شد اما بچه ها بدلیل سوء تغذیه خطر زیادتر ابتلا به این بیماری را دارند.

صندوق بین المللی نجات بچه ها تاکید کرد که بچه ها افغان به اندازه کافی رنج کشیده اند و نباید اجازه دهیم تا بیماری کرونا، آینده را از آنها بگیرد.

تیموتی بیشاپ، پیش از این نیز گفته بود که افغانستان بیش از گذشته به یاری و یاری نیاز دارد، جامعه بین المللی باید این کشور را حمایت کند و بودجه لازم برای تهیه منابع مورد نیاز کارکنان بهداشتی و اقشار آسیب پذیر مردم تامین شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 394

به "خطر گرسنگی در کمین 7 میلیون بچه ها افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر گرسنگی در کمین 7 میلیون بچه ها افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید