خبرنگاران نماینده دموکرات خواهان توقف کامل فروش تسلیحات نظامی به عربستان شد

به گزارش بیست آمار، تهران- خبرنگاران- روهیت خانا نماینده دموکرات کالیفرنیا از دولت جوبایدن خواست فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی را به صورت کامل متوقف کند.

خبرنگاران نماینده دموکرات خواهان توقف کامل فروش تسلیحات نظامی به عربستان شد

به گزارش خبرنگاران از نشریه هیل، خانا که در مجلس نمایندگان آمریکا به نماینده مخالف سرسخت حمله سعودی به یمن شناخته شده است، از رئیس جمهوری جدید ایالات متحده خواست تا از حمایت آمریکا از کمپین حمله سعودی ها به یمن عقب نشینی کند.

خانا همچنین از تغییر سیاست های آمریکا در قبایل یمن در دولت بایدن نسبت به دولت ترامپ استقبال کرد و آنها را یک تعهد عظیم برای خاتمه دادن به حمایت ایالات متحده از جنگ عربستان در یمن خواند.

وی در ادامه اضافه کرد: کار ما برای حمایت از آینده روشن مردم یمن تازه شروع شده است.

خانا تاکید نمود که ما باید به تعهد بایدن برای استفاده از تمام اهرم فشارهای خود برای خاتمه دادن به محاصره یمن توسط سعودی ها بپردازیم. تیم من درخواست شرح در این مورد را دارد و ما منتظر دریافت پاسخ هستیم.

رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه هفته گذشته در تشریح سیاست خارجی دولت خود در موضوع جنگ یمن مدعی شد که میخواهد به این جنگ خاتمه دهد، ولی در عین حال با ادعای این که عربستان با حملاتی از جانب نیروهای تحت حمایت ایران (نیروهای انصارالله) در یمن روبه رو است، به سعودی یاری خواهد نمود تا از تمامیت ارضی خود دفاع کند.

ادعای بایدن درباره توقف جنگ یمن در حالی مطرح شده که ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان از ششم فروردین 1394 و زمانی که او معاون رییس جمهوری آمریکا (باراک اوباما) بود، حملات ضدانسانی خود علیه مردم مظلوم یمن را شروع کرد.

این حملات که حدود شش سال از آن می گذرد، تا به امروز به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری، گسترش بیماری های واگیردار و قحطی در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه عظیمترین بحران بشری در دنیا عنوان می نمایند؛ در حال حاضر بیش از 70 درصد جمعیت 29 میلیونی یمن نیازمند یاری رسانی و حمایت بشردوستانه هستند و از این میان میلیون ها نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 946

به "خبرنگاران نماینده دموکرات خواهان توقف کامل فروش تسلیحات نظامی به عربستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده دموکرات خواهان توقف کامل فروش تسلیحات نظامی به عربستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید