خبرنگاران آغاز لیگ برتر فوتبال قبل از عادی شدن شرایط کرونایی خطرناک است

به گزارش بیست آمار، اصفهان- خبرنگاران - پیشکسوت اصفهانی فوتبال ایران گفت: از سرگیری فعالیت های ورزشی، مسابقات و لیگ برتر پیش از عادی شدن شرایط و انتها شیوع ویروس کرونا خطرناک است.

خبرنگاران آغاز لیگ برتر فوتبال قبل از عادی شدن شرایط کرونایی خطرناک است

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

رسول کربکندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: از سرگیری مسابقات هر زمانی پیش از توقف شیوع این بیماری به ضرر ورزش تمام خواهد بود و در تصمیم گیری های متولیان، حفظ سلامت مردم و ورزشکاران باید در اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان این که بر اساس اعلام متولیان امر بهداشتی و درمانی شرایط همچنان عادی نشده است، ادامه داد: موضوع فاصله گذاری اجتماعی که مورد تاکید مسوولان است باید در ورزش به عنوان شلوغ ترین محیط های اجتماعی بدرستی رعایت گردد که لازمه آن ادامه توقف فعالیت هاست.

این کارشناس ورزشی افزود: اگرچه ورزشکاران مدتهاست از میادین و استادیوم ها دور بوده اند و میزان آمادگی آنان کاهش یافته اما این موضوع همگانی و به ضرر و زیان رشته و یا یک تیم خاص نبوده است.

کربکندی اظهار داشت: معتقدم حتی برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بدون حضور تماشاگر که کم و بیش مطرح می گردد نیز راه درستی نیست و احتمال بیماری در بین ورزشکاران را بیشتر می نماید.

ملی پوش اسبق فوتبال با تاکید بر اینکه ضروری است جامعه ورزشی همکاری خود را ادامه دهد، توضیح داد: مشارکت ورزشکاران، مربیان و باشگاه های ورزشی در تمامی مباحث پیشگیرانه در ارتباط با کرونا مثبت و خوب بود که البته این موضوع باید تا عادی شدن فرایند زندگی و توقف شیوع بیماری ادامه داشته باشد.

بنا به گفته وزیر ورزش و جوانان در 15 روز آینده برای برگزاری و یا توقف مجدد مسابقات ورزشی تصمیم گیری خواهد شد.

مسعود سلطانی فر امروز در رابطه با زمان برگزاری مجدد مسابقات ورزشی گفت: در حال حاضر با توجه به تصمیماتی که اتخاذ شده برگزاری هرگونه مسابقات ورزشی ممنوع است و فعالیت باشگاه های ورزشی را هم تا 15 اردیبهشت متوقف کردیم، با شرایطی که در 15 روز آینده در ارتباط با مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ می گردد، شرایط جدید را رصد خواهیم کرد و متناسب با آن تصمیم می گیریم که فعالیت ها همچنان متوقف باشد یا اینکه بتوانیم به صورت پله کانی و به مرور بخشی از فعالیت ورزشی که در آن تماس کمتری بین ورزشکاران هست را از سر بگیریم.

در استان اصفهان که از قطب های ورزش ایران به شمار می رود، بیش از 311 هزار ورزشکار سازمان یافته فعالیت می نمایند و افزون بر یکهزار و 350 باشگاه ورزشی وجود دارد که از زمان شیوع بیماری کووید-19 و با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیتشان متوقف شده است.

بیماری کرونا که برای نخستین بار در ووهان کشور چین شیوع پیدا کرد ، اکنون 210 کشور و سرزمین را در دنیا درگیر خود نموده و سازمان بهداشت دنیای شرایط فوق العاده اعلام نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 404

به "خبرنگاران آغاز لیگ برتر فوتبال قبل از عادی شدن شرایط کرونایی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز لیگ برتر فوتبال قبل از عادی شدن شرایط کرونایی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید