خبرنگاران دخالت در امور بخش خصوصی بدعت خطرناکی است

به گزارش بیست آمار، کرمانشاه - خبرنگاران- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی کرمانشاه دخالت در امور بخش خصوصی استان کرمانشاه را بدعت خطرناکی دانست و گفت: اتاق بازرگانی درخواست های غیرمنطقی را نمی پذیرد و هرگز در بازی های سیاسی وارد نخواهد شد.

خبرنگاران دخالت در امور بخش خصوصی بدعت خطرناکی است

به گزارش خبرنگاران؛ کیوان کاشفی روز پنجشنبه در جلسه شصت و سوم شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری، با اشاره به نقدهای که اخیرا نسبت به اتاق بازرگانی کرمانشاه ایراد شده است، اضافه کرد: در دورانی که در اتاق بازرگانی بودم همواره از پیشنهادات و نقدها سازنده استقبال کرده و جوابیه مناسبی نیز برای آن تعریف کردم زیرا عقیده دارم انتقادپذیری یکی از ویژگی های یک تشکل پیروز است که صداهای بیرون از مجموعه را بشنود و پیگیر آنها باشد.

وی تاکید کرد: اما نقدهای مورد پذیرش است که سازنده و دارای راهکار باشد و قطعا نقدهایی که به صورت کلی گویی و بدون پشتوانه فنی و راهکار باشد، پذیرفته نیست.

رئیس اتاق کرمانشاه ادامه داد: پاسخ ندادن به این نقدها مطرح شده را جفا در حق اعضا و کارکنان اتاق بازرگانی کرمانشاه می دانم و به همین دلیل لازم است مختصری از اقدامات و توانمندی های اتاق بازرگانی کرمانشاه را مطرح کنم.

کاشفی عقبه علمی و کارشناسی اتاق بازرگانی کرمانشاه را بسیار غنی دانست که از بهترین های کشور است و یادآور شد: هم اکنون بسیاری از اساتید دانشگاه استان و کارشناسان که با ما افتخاری کار می کنند تعامل خوبی داریم که نتایج آن را در ده ها کار علمی و سند تحقیقاتی منتشر شده از سوی اتاق کرمانشاه شاهدیم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از صادرات سالیانه سه میلیارد دلاری کرمانشاه هم یاد کرد که نزدیک به 1.7 میلیارد دلار آن مربوط به تجار داخل استان است و این امر بیانگر تلاش های تجار و تولیدکنندگان و حمایت های اتاق بازرگانی می باشد.

وی به احداث ساختمان جدید اتاق بازرگانی کرمانشاه بعد از چند سال پیگیری نیز اشاره کرد که یکی از بزرگترین و زیباترین ساختمان های استان است.

کاشفی با بیان اینکه اتاق بازرگانی کرمانشاه در زمینه های مختلف قابلیت های بسیاری دارد، تاکید کرد: تنها مسوُولیت و جایگاه ما پیگیری مسائل اقتصادی بخش خصوصی است و قطعا درگیر بازی های سیاسی نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه گاهی برخی درخواست عزل و نصب در مدیران عامل شرکت های بخش خصوصی را دارند، گفت: حتما مقابل چنین مواردی می ایستیم.

کاشفی به کارگیری چنین ادبیات غیرسازنده ای نسبت به بخش خصوصی را پسندیده ندانست و گفت: این ادبیات انگیزه تلاش ما را از بین می برد.

وی یادآور شد: با وجود همه این موارد همچنان پذیرای راهنمایی ها و پیشنهاداتی که با هدف ارتقا بخش خصوصی است، خواهیم بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 914

به "خبرنگاران دخالت در امور بخش خصوصی بدعت خطرناکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دخالت در امور بخش خصوصی بدعت خطرناکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید