خبرنگاران جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست

به گزارش بیست آمار، تهران- خبرنگاران- سخنگوی جنبش انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن تلاش های ائتلاف متجاوز سعودی برای معامله و چانه زنی بر سر پرونده انسانی در یمن و ارتباط دادن آن با پرونده های نظامی و سیاسی را مردود دانست و تاکید کرد که حقوق انسانی قابل چانه زنی نیست.

خبرنگاران جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست

محمد عبدالسلام سه شنبه شب در توئیتی نوشت: آنها با ما بر سر امرار معاش، دارو و آزادی نقل و انتقال و به نام صلح چانه زنی می کنند تا در ظلم و ستم شان به ملت مان سهیم شویم.

وی اضافه نمود: بار دیگر تاکید می کنیم که حقوق انسانی قابل چانه زنی نیست و ملت یمن حق دارد همچون دیگر ملت ها از حقوق انسانی خود به طور کامل بهره مند شود.

سخنگوی انصارالله روز سه شنبه نیز گفته بود: اقدام ائتلاف سعودی در جلوگیری از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی، مواد غذایی و پزشکیِ مجاز اعلام شده از سوی سازمان ملل به بندر الحدیده، اقدامی ظالمانه و مغایر قوانین بین المللی و نقض حقوق مآغاز مردم یمن است.

وی این اقدام را دزدی آشکار دریایی و جنایت محض دانست و تاکید کرد که ادامه چنین اقدامی مانع هرگونه مقاصد صلح آمیز است.

عبدالسلام پیشتر گفته بود که نبود تمایل به جداکردن موضوعات انسانی از سایر مسائل، نشان دهنده عدم جدیت برای تحقق صلح جامع و عادلانه است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 976

به "خبرنگاران جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید