خبرنگاران بخش خصوصی به تامین کالا در بازار خوزستان کمک کند

به گزارش بیست آمار، اهواز - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه بخش خصوصی و اصناف در تامین کالا در بازار خوزستان همکاری بیشتری با سازمان صمت و دستگاه های مربوطه داشته باشند، گفت: متاسفانه اصناف در این بخش عملکرد مناسبی ندارند.

خبرنگاران بخش خصوصی به تامین کالا در بازار خوزستان کمک کند

به گزارش خبرنگاران امیر حسین نظری روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در محل سازمان صمت در اهواز بیان نمود: ستاد تنظیم بازار در چند ماه گذشته با عرضه برنج و سایر کالاهای اساسی با نرخ دولتی و تنظیم بازاری تلاش داشته تا با افزایش قیمت این کالاها و کمبود آن در بازار مقابله کند.

وی گفت: تامین کالا در بازار تنها وظیفه ستاد تنظیم بازار نیست و اصناف و اتحادیه ها نیز باید در این راه به سازمان صمت کمک کنند، که متاسفانه در این بخش به خوبی ورود نکرده اند.

رییس سازمان صمت خوزستان ادامه داد: از اعضای ستاد تنظیم بازار خوزستان تقاضا دارم که مسائل در حیطه کاری خود را رصد کنند و تا جای امکان مدیران کل دستگاه ها در جلسات تنظیم بازار حضور یابند.

تصمیم برای افزایش قیمت نان در خوزستان

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان نیز بیان نمود: کمیته تخصصی قیمت گذاری نان در خوزستان، زمان افزایش قیمت نان بر اساس نرخ تعیین شده را در اوایل تیر امسال تعیین کرده است.

عبدالرحمان ناصریان افزود: بیشتر استان ها قیمت نان را افزایش دادند اما به دلایلی در خوزستان قیمت نان پارسال و امسال تا به امروز افزایش نیافته است.

وی گفت: برای افزایش قیمت نان در خوزستان نیاز به تایید استاندار خوزستان است.

افزایش قیمت شکر بسته بندی نیشکری

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: با دستور استاندار خوزستان مقرر شده که سهمیه ماهانه شکر استان توسط شرکت توسعه نیشکر تامین شود اما قیمت باید بر اساس نرخ گذشته باشد.

ناصریان ادامه داد: هم اکنون قیمت هر بسته 900 گرمی شکر از سوی شرکت توسعه و نیشکر 83 هزار ریال تعیین شده این در حالی است که باید قیمت هر بسته 63 هزار ریال باشد.

وی گفت: متاسفانه شرکت های نیشکر خوزستان موافق به تحویل شکر با نرخ هر بسته 900 گرمی 63 هزار ریال نیستند و خواستار عرضه با قیمت جدید هستند.

وی افزود: قیمت شکر در استان های دیگر، پایین تر از قیمت در خوزستان است به عنوان مثال در کردستان قیمت هر بسته 900 گرمی شکر 76 هزار ریال عرضه می شود.

ناصریان ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان حمایت از مصرف کننده، شرکت های نیشکر هنوز محموله هایی از شکر با قیمت گذشته دارند و نباید شکر را با نرخ جدید عرضه کنند.

میزان سهمیه اختصاصی شکر در یک ماه اخیر در خوزستان با نرخ تنظیم بازار به قیمت هر بسته 900 گرمی 59 هزار ریال، سه هزارو 45 تن بوده است که هفته آینده آخرین محموله آن در بازار استان توزیع خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 495

به "خبرنگاران بخش خصوصی به تامین کالا در بازار خوزستان کمک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بخش خصوصی به تامین کالا در بازار خوزستان کمک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید