حناچی تذکر فراهانی را پاسخ داد

به گزارش بیست آمار، شهردار تهران در نامه ای خطاب به مجید فراهانی به تذکر این عضو شورای اسلامی شهر تهران پاسخ داد.

حناچی تذکر فراهانی را پاسخ داد

به گزارش گروه اجتماعی بیست آمار، مجید فراهانی در آبان ماه سال جاری و در صحن علنی شورای شهر در خصوص لزوم اجرای ماده 2 مصوبه تامین منابع اقتصادی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راه چاره های ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی به شهردار تهران تذکر داد.

حالا پس از گذشت قریب به یک ماه پیروز حناچی، شهردار تهران به این تذکر پاسخ داده است.

متن کامل پاسخ به توضیح ذیل است:

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره 160/22501 مورخ 98/08/18 در خصوص تذکر مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر لزوم اجرای ماده 2 مصوبه تامین منابع اقتصادی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راه چاره های ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی به استحضار می رساند:

مجوز اخذ بهای خدمات ایمنی (مطابق فرمول و جداول مندرج در متن بند 2 مصوبه) از ابتدای سال 1396 به شهرداری تهران ارائه شده است. با عنایت به پیش بینی معافیت برای ساختمان های برخوردار از گواهی ایمنی ساختمان در تبصره چهارم (الحاقی) ذیل ماده دوم مصوبه مذکور، جهت تحقق این مهم، اتصال سامانه املاک شهرداری تهران و سامانه سازمان آتش نشانی موردنیاز بوده است که با پیگیری های انجام شده و جلسات مشترک برگزار شده طی سال های 1396 و 1397 زیرساخت های فنی جهت اتصال سامانه های مذکور مهیا و از بهمن ماه سال 1397 برقرار شده است.

از سوی دیگر با عنایت به تأخیر در اجرای مصوبه و عدم صدور فیش های بهای خدمات ایمنی از سال 1396 تا به امروز، نظر به مشخص 10 درصد به عنوان جایزه خوش حسابی (در صورت پرداخت تا سرانجام سال) و نیز جرائم دیرکرد (مطابق با نرخ آخرین تعرفه های مصوب در زمان پرداخت) که در تبصره سوم ذیل ماده دوم مصوبه مذکور پیش بینی شده است.

با توجه به عدم قصور شهروندان در تأخیر ایجاد شده از تاریخ اجرای مصوبه، ابهامی در زمینه شمولیت یا عدم شمولیت 10 درصد جایزه خوش حسابی در خصوص پرداختی های سنوات قبل (سال های 96 و 97) برای شهروندانی که در سال 98 عوارض معوقه خود را پرداخت می کنند وجود دارد که ضروری است شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص مشخص تکلیف و اظهارنظر کنند.

با عنایت به موارد مطروحه در صورت برطرف ابهام در خصوص اخیر، با توجه به زیرساخت های فنی مهیا شده مانعی از حیث صدور فیش های بهای خدمات ایمنی متصور نیست.

بدیهی است در این صورت منابع اقتصادی ناشی از اخذ بهای خدمات ایمنی در بودجه سال 1399 پیش بینی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 7

به "حناچی تذکر فراهانی را پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی تذکر فراهانی را پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید