حضور 20 تشکل و سمن فعال گلستان در دوران کرونا

به گزارش بیست آمار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان همزمان با هفته تشکل های مردم نهاد، گزارش مختصری از فعالیت های مشترک این اداره کل را با سمن ها و تشکل های مردم نهاد، خاطرنشان کرد.

حضور 20 تشکل و سمن فعال گلستان در دوران کرونا

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، احمد تجری امروز یکشنبه 26 مردادماه 99 در این خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، از روزهای پایانی سال گذشته تا به امروز، با حضور 20 تشکل و سمن فعال دوخت و توزیع بیش از 24 هزار ماسک، تهیه و توزیع بیش از 78 هزار گان بهداشتی، توزیع حدود 80 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و توزیع 2400 بسته معیشتی برای بیش از 127 هزار خانوار و کارکنان بهداشت و درمان استان اجرایی شد.

او اضافه کرد: شرکت در جلسه انتخابات شورای هماهنگی تشکل های کشور (بهمن ماه 1398) و انتخاب عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی تشکل های کشور، همکاری در اجرای طرح بانویار با هدف حمایت از زنان کارآفرین در روستاها و کاهش مهاجرت روستائیان، برگزاری جشن های هیرکانی در 14 شهرستان استان به مناسبت ثبت جنگل های هیرکانی و هفته تشکل ها از جمله برنامه های اجرا شده مشترک این اداره کل و تشکل های مردم نهاد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان توضیح داد: برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین و شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، رونمایی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی (زینت مارکتینگ) در حوزه صنایع دستی توسط تشکل ها، همکاری در برگزاری بیش از 10 کارگاه و دوره آموزشی، حضور در جشنواره سین هشتم و... از دیگر فعالیت هایی است که توسط اداره کل استان انجام شد.

او در ادامه با اشاره به حادثه سیل سال گذشته اضافه کرد: با همکاری 15 سمن و تشکل فعال طی حادثه سیل سال گذشته، مواردی مانند تهیه و توزیع بسته های معیشتی، همکاری در اسکان و ایجاد فضای سرگرمی برای بچه ها و خانواده های سیلزده، مشارکت در تهیه قایق های موتوری برای رفت و آمد و یاری رسانی به سیل زدگان و... انجام شد.

تجری اذعان کرد: اهدای 30 عدد ولیچر برای استفاده معلولین و افراد ضایعه نخاعی در روستاهای سیل زده، اجرای برنامه های فرهنگی و توزیع بسته های فرهنگی در محل اسکان موقت سیلزده ها و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با میراث فرهنگی و صنایع دستی در کمپ های اسکان موقت از دیگر موارد اجرا شده با همکاری سمن ها و تشکل های مردم نهاد این اداره کل بود.

او گفت: در حال حاضر موضوع تشکیل کارگروه مهر و میراث با هدف توسعه و حمایت از فعالیت تشکل ها در دست اقدام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: واگذاری بیش از 20 فعالیت قابل واگذاری به سمن ها و تشکل ها در حوزه برون سپاری وظایف و مسئولیت ها در این اداره کل انجام شد.

او اظهار کرد: مقرر شده بود سیزدهمین نشست راهنمایان گردشگری کشور و برنامه سین هشتم به میزبانی استان گلستان برگزار گردد که به دلیل شیوع کرونا این دو برنامه مهم با سمن ها و تشکل های مردم نهاد، لغو شدند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 587

به "حضور 20 تشکل و سمن فعال گلستان در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 20 تشکل و سمن فعال گلستان در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید