جنگ یمن نفس های پایانی اش را می کشد، دست برتر انصارالله در برابر ائتلاف سعودی

به گزارش بیست آمار، در سایه پیشروی چشمگیر انصارالله در مآرب، پس از کنترل نهم، تعیین است که جنگ یمن آخرین نفس هایش را می کِشد، توافق استهکلم فروپاشیده است و تحولات میدانی در مرزهای مشترک نشان می دهد که انصارالله دست برتر را دارد.

جنگ یمن نفس های پایانی اش را می کشد، دست برتر انصارالله در برابر ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در مقاله ای تحلیلی در بخش سخن سردبیر نوشته است: تعجب نمی کنیم و بعید نمی دانیم که سال جدید(میلادی) شاهد خاتمه جنگ در یمن و عقب نشینی نهایی نیروهای سعودی و اماراتی به همراه اعتراف(آنها) به شکست و مذاکرات با جنبش انصارالله و همپیمانانش برای توافق نهایی صلح می گردد.

در سایه پیشروی چشمگیری، که نیروهای ائتلاف انصارالله در مآرب، پس از کنترل منطقه نهم، که دروازه شرقی صنعا است، داشته، تعیین است که جنگ یمن آخرین نفس های خود را می کِشد و شاید هفتمین سال خود را تکمیل نکند؛ توافق استهکلم فروپاشیده یا در اتاق مراقبت های ویژه است و تحولات میدانی در مرزهای(مشترک) عربستان و یمن تأیید می نمایند که انصارالله دست برتر را دارد.

روز چهارشنبه سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای انصارالله اظهار داشت که این جنبش به صورت گسترده حملات موشکی و پهپادی علیه اهدافی در جنوب عربستان سعودی، از جمله تاسیسات شرکت آرامکو در جیزان، فرودگاه های أبها، جیزان و پایگاه نظامی خمیس مشیط انجام داده است. او این اظهارات خود را با تصاویر و ویدئوهایی همراه کرد و تا زمان کتابت این مقاله، طرف سعودی این حملات را رد نکرده است.

این حملات، طبق اعلام سرتیپ سریع، پاسخ به تشدید حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی در جریان نبرد اخیر در شرق و شمال صنعا صورت گرفته است، و به نظر می رسد این تاکتیک نظامی، یعنی پاسخ به حملات سعودی با بمباران اهداف و تاسیساتی در جنوب این کشور پادشاهی در حال نتیجه دادن در عرصه های میدانی، سیاسی و روحیه است.

جنبش انصارالله تأکید می نماید که بخشی جدایی ناپذیر از محور مقاومت است. طرف مقابل آن نیز، قراردادهای تسلیحاتی صدها میلیارد دلاری با آمریکا منعقد می نماید و میزبان حدود 3 هزار نظامی آمریکایی و تجهیزات پیشرفته آنها برای حفاظت از تاسیسات نفتی در بقیق و خریص است و همچنین میلیاردها دلار برای تامین هزینه ها پرداخت می نماید؛ چرا که در نزد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هیچ گونه حمایت مجانی وجود ندارد.

زمانی که دولت جدید سودان اظهار داشت که 10 هزار جنگجوی سودانی، که در جنگ یمن مشارکت می نمایند را از این کشور خارج می نماید و برای خارج کردن 5 هزار نفر دیگر طی ماه های آینده برنامه ریزی می نماید تا میزان تلفات را کاهش دهد، و همچنین زمانی که دولت امارات حضور نیروهایش(در یمن) را شتابنده کاهش می دهد و باب گفت وگو با ایران را باز می نماید این بدان معناست که خاتمه این جنگ روی دیوار نوشته شده است و اینک بحث و آنالیز ها برای برون رفت سریع از این جنگ در جریان است و در این راه برون رفت، جنبش انصارالله بیشتر شروطش را دیکته خواهد نمود. خدا بهتر می داند و ما فقط باید صبر کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 140

به "جنگ یمن نفس های پایانی اش را می کشد، دست برتر انصارالله در برابر ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ یمن نفس های پایانی اش را می کشد، دست برتر انصارالله در برابر ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید