جزئیات ثبت نام تسهیلات کرونا برای 14 گروه شغلی

به گزارش بیست آمار، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات 12 درصد برای 14گروه شغلی و هم تالارداران تا انتها آذر خبر داد و جزئیات روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی به انضمام تالارداران را گفت.

جزئیات ثبت نام تسهیلات کرونا برای 14 گروه شغلی

به گزارش ایسنا، بر اساس این اطلاعیه و مصوبه کارگروه مقابله با پیامد های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، فعالان 14 گروه از مشاغل اعم از صنفی و غیر صنفی (شامل 850 زیر رسته) می توانند تا پایان آذر 1400 با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir برای ثبت نام تسهیلات 12 درصدی اقدام کنند.

لیست گروه های شغلی مشمول این تسهیلات:

1- مراکز تولید و توزیع غذا های آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، قهوه خانه ها و اغذیه فروشی ها

2- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمان سراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدمات بین راهی، موزه ها و زائرسرا ها

3- حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده ای ریلی و دریایی

4- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری

5- دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی

6- تولید و توزیع پوشاک

7- تولید و توزیع کیف و کفش

8- مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی بستنی و آبمیوه

9- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

10- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

11- مراکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی

12- آموزشگاه های رانندگی آرایشگاه ها سالن های زیبایی و گرمابه ها

13- موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند.

14- واحد های پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر مراکز تولید محصولات گل خانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی

گفتنی است که مهلت این ثبت نام پیش تر تا پایان شهریور بود که سه ماه تمدید شد.

بر این اساس به تعداد کارکنان واحد های ثبت نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، 12 تا 16 میلیون تومان وام 12 درصد، با باز پرداخت 22 ماهه اقساط و دو ماه تنفس (مجموعا 24 ماه) تعلق می گیرد و تالارداران به جای سامانه کارا باید به اتحادیه مراجعه کنند.

تسهلات ویژه برای تالار ها

اتاق اصناف ایران در این اطلاعیه افزوده که ستاد ملی مقابله با کرونا به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و به موجب خسارت سنگین تالارداران طی 19 ماهه شیوع کرونا و تعطیلی های مکرر این صنف، تسهیلات ویژه ای به تالار ها و باغ- تالار ها اختصاص داد که بر اساس متراژ آن ها تعیین و تایید خواهد شد.

تالارداران و دارندگان باغ- تالار با مراجعه به اتحادیه مربوط در شهرستان خود ثبت نام اولیه را انجام خواهد داد و پس از بازرسی اتحادیه، مقدار تسهیلات از 150 تا 450 میلیون تومان تعیین و لیست آن ها از طریق اتحادیه و اتاق شهرستان در سایت ایرانیان اصناف ثبت خواهد شد.

بر اساس هماهنگی به عمل آمده از طریق اتاق اصناف ایران، مهلت ارسال این لیست تا پایان مهر 1400 تمدید شده، بنابراین آن دسته از اتحادیه هایی که لیست خود را ارسال کرده، اما تالار جامانده ای دارند، لازم است نسبت به ارسال لیست تکمیلی اقدام کنند و آن دسته از شهر هایی که هنوز این لیست را ارسال نکرده اند ملزم هستند تا در مهلت داده شده، از طریق اتاق اصناف شهرستان فایل لیست تالارداران را مطابق نامه شماره 7/09/6177 مورخ 1400/4/28 اتاق اصناف ایران در سامانه ایرانیان اصناف بارگذاری کنند.

تسهیلات این دستورالعمل طی عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله ای با نرخ 12 درصد و اقساط 22 ماهه پرداخت می شود. مدت دو ماه هم برای بازپرداخت قسط اول این تسهیلات پس از اخذ آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که مجموعاً دوره اقساط و تنفس 24 ماه خواهد بود.

گفتنی است که بر اساس اعلام قبلی دبیر اتاق اصناف، سال گذشته تنها 7 درصد مشمولان وام کرونا از آن استقبال کردند که دلیل آن سخت دریافت این وام ها از بانک، بروکراسی اداری و نبود تفاوت بین وام های عادی و وام کرونایی، مبلغ پایین وام بود که به ازای هر کارگر 12 تا 16 میلیون تومان و تا سقف سه کارگر به واحد صنفی اختصاص پیدا می کرد و نرخ این وام 12 درصد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1213

به "جزئیات ثبت نام تسهیلات کرونا برای 14 گروه شغلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام تسهیلات کرونا برای 14 گروه شغلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید