جایزه 50 هزار دلاری برای شناسایی فرد حامل بمب در حمله به کنگره

به گزارش بیست آمار، سرویس تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) تصویر شخصی که در جریان یورش حامیان ترامپ به ساختمان کنگره یک بمب را کار گذاشته بود، منتشر کرد.

جایزه 50 هزار دلاری برای شناسایی فرد حامل بمب در حمله به کنگره

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اف بی آی در توییتی خواستار ارائه هرگونه اطلاعات در مورد این فرد شد و گفت، برای هر کسی که اطلاعاتی درباره این فرد مظنون بدهد که به شناسایی محل یا بازداشت او منجر شود، 50 هزار دلار جایزه در نطر گرفته است.

سرویس تحقیقات فدرال آمریکا پیش از این اعلام کرده بود، با دو سازمان مشکوک در واشنگتن که در پی گزارش ها در مورد وجود مواد اولیه انفجار در ساختمان کنگره در جریان آشوب های روز چهارشنبه شناسایی شده بودند، برخورد شد.

رئیس پلیس کنگره روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت، بمب های لوله ای که اطراف ساختمان کنگره و مقر حزب جمهوری خواه در مرکز واشنگتن شناسایی شدند، یک تهدید واقعی بودند، اما پلیس وارد عمل شده و هر دو آن ها را خنثی کرده و برای انجام تحقیقات به سرویس تحقیقات فدرال منتقل کرد.

پیش از این، جمعی از حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ایست های بازرسی که پلیس اطراف ساختمان کنگره ایجاد کرده بود، یورش بردند و وارد حیاط اصلی ساختمان شده و پرچم های پیروزی ترامپ را برافراشتند و شعار هایی در مخالفت با نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر که به پیروزی جو بایدن دموکرات منتهی شد، سر دادند.

اقدامات علیه عاملان حمله به کنگره

همچنین ایندیپندنت گزارش داد، عواملی که روز چهارشنبه به کنگره آمریکا یورش بردند، اینک شاهد عواقب کار خود هستند. دو نفر از آن ها تا کنون از کار خود اخراج شده اند.

شرکت بازاریابی ناویستار دایرکت مارکتینگ روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که کارمندی را که عکسی از او در حال راه رفتن داخل ساختمان کنگره با پرچم ترامپ در دست و کارت شناسایی شرکت بر سینه اش منتشر شده بود، اخراج کرده است.

شخص دیگری به نام پال دیویس که به حرفه وکالت اشتغال داشت، پس از آنکه کارفرمایش، شرکت گوس هِد، اطلاع یافت که وی در جریان حمله به کنگره آمریکا حضورش را با پخش مستقیم منتشر کرده است، از کار اخراج شده است.

ناویستار در بیانیه خود گفت: شرکت مطلع شد که فردی با کارت شناسایی شرکت ما بر سینه اش در جریان یورش به کنگره در روز ششم ژانویه دیده شده است.

در این بیانیه آمده است: پس از بازبینی شواهد تصویری، کارمند مذکور شناسایی و به همان دلیل اخراج شد.

این شرکت گفت که حق بیان آزاد مورد احترام آن ها است، اما شرکت به فعالیت مجرمانه احترام نمی گذارد.

این شرکت گفت: ما از کلیه حقوق کارمندان خود در استفاده صلح آمیز و قانونی از آزادی بیان حمایت می کنیم، اما هر کارمندی که رفتار خطرناک از خود نشان دهد و سلامتی و امنیت دیگران را به خطر بیندازد، دیگر فرصت استخدام در ناویستار دایرکت مارکتینگ را نخواهد داشت.

حامیان ترامپ تنها کسانی نیستند که در پی یورش به کنگره با اخراج روبرو می شوند. دموکرات های ارشد کنگره خواستار اخراج گروهبان مسلح مسئول امنیت مجلس نمایندگان و سنا و همچنین رئیس پلیس ساختمان کنگره در دی سی شده اند.

چاک شومر، رهبر دموکرات های سنا، گفت که وی قصد دارد گروهبان مسلح سنا را اخراج کند، مگر اینکه وی تا پیش از قدرت دریافت دموکرات ها در سنا در اواخر این ماه خود استعفا داده باشد.

اف بی آی برای شناسایی افراد درگیر در یورش به کنگره درخواست کمک کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 855

به "جایزه 50 هزار دلاری برای شناسایی فرد حامل بمب در حمله به کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 50 هزار دلاری برای شناسایی فرد حامل بمب در حمله به کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید