توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یک شرکت دانش بنیان

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، وحید عسگری مدیرعامل یک شرکت زیست فناوری دانش بنیان، فراوری محصولات فناورانه و تحقیقات حوزه سلولی، مولکولی و فناوری های زیستی را هدف فعالان فناور این شرکت دانست و اضافه نمود: از همان گام نخست با تجهیز یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه، پروژه های تحقیقاتی مختلف و فراوری انواع محصولات شروع شد.

توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یک شرکت دانش بنیان

این فعال فناور، بهره گیری از نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص را یکی از راهکارهای شرکت برای رسیدن به فراوری محصول دانش بنیان دانست و اضافه کرد: با همکاری دانشگاهیان و پژوهشگران در طراحی پروژه های مختلف ظرفیت های فراوری محصولات به بار نشست.

وی از انجام آزمون ها و آنالیزهای حوزه سلولی، مولکولی و میکروبی با بعضی از کیت های ایران ساخت فراوری شده در این شرکت گفت و ادامه داد: علاوه بر تست های اصلی، انواع آزمون های دیگری هم به صورت موردی قابل انجام است.

مدیرعامل شرکت از ارائه خدمات تحقیقاتی در حوزه تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی گفت و اضافه کرد: خدمات مربوط به تجهیزات آزمایشگاهی فریزدرایر، آون خلاء و فرمانتور با وجود انواع تجهیزات آزمایشگاه پایه از جمله فریز منفی هشتاد، انواع سانتریفیوژ و سونیکاتور و غیره، آماده سازی نمونه قبل از انجام تست و نگهداری اصولی آن تا زمان انجام تست، زمینه را برای توسعه محصولات و پژوهش های کارامد فراهم نموده است.

این فعال فناور از همکاری و تعامل 5 متخصص در حوزه های گوناگون دانشی در این شرکت گفت و اضافه کرد: در این مجموعه فناور، دانش آموختگان از رشته های مختلفی از جمله بیوتکنولوژی، داروسازی، ایمونولوژی پزشکی، ژنتیک و غیره فعالیت دارند.

عسگری با بیان این که تجهیزات و تنوع خدمات آزمایشگاهی شرکت هرساله در حال بهبود و ارتقاء است، ادامه داد: از برنامه های بلند مدت این آزمایشگاه راه اندازی آزمایشگاه کشت ویروس، توسعه بخش بیوشیمی با اضافه شدن دستگاه های تخصصی و تجهیز به انواع دستگاه های لازم برای فرمولاسیون داروهای مختلف به یاری دانش بومی و تجهیزات فناور این حوزه است.

مدیر شرکت از هدفمندسازی پروژه های پژوهشی و نقش آن در تعامل بهتر دانشگاه و صنعت گفت و اضافه کرد: همچنین از این طریق اقدام به آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر حرفه ای صورت می گیرد. بر همین اساس آزمایشگاه تحقیق و توسعه این شرکت زیست فناوری آماده همکاری های پژوهشی و آموزشی با دانشگاه ها، ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر متقاضیان هم جزو فعالیت های آزمایشگاه قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1095

به "توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

1 کاربر به "توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یک شرکت دانش بنیان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه تجهیزات حوزه زیستی در یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید