تشکیل کارزار استعفای عیسی کلانتری

به گزارش بیست آمار، پس از واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی و جانباختان دو تن از خبرنگاران بعضی از فعالان مدنی و خبرنگاران کارزار استعفای عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست را راه اندازی کردند.

تشکیل کارزار استعفای عیسی کلانتری

در نامه منتشر شده از سوی این گروه تا به امروز نزدیک به هزار امضا دارد و پیش بینی می گردد به تعداد امضاهای آن اضافه گردد آمده است:

جناب آقای عیسی کلانتری

ریاست محترم سازمان محیط زیست

جناب آقای مهران نظری

مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربى

با سلام

متأسفانه در سال های اخیر شاهد کوتاهی ها و مسائل فراوان در حوزه محیط زیست کشور بوده ایم. این موضوع در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست به اوج خود رسیده و این بی کفایتی علاوه بر دلسوزان محیط زیست، قلب همه مردم ایران را به درد آورده است.

در این حادثه که به علت سهل انگاری شما و مدیران سازمان شما در انتخاب وسیله نقلیه فرسوده و راستا نامناسب اجرا شده، متأسفانه جان عزیز دو تن از خبرنگاران محیط زیست گرفته شده و تعداد زیاد مصدومان داغ تازه ای بر دل داغدیده این کشور و هموطنانمان گذاشته است.

در این مطالبه مردمی از شما مسئولین مورد خطاب درخواست می گردد به علت عدم توانایی در مدیریت مسائل سازمان مربوطه، حفظ محیط زیست و حتی حفظ جان فعالان و کارکنان این حوزه از سمت خود استعفا داده و این مسئولیت مهم را به افراد کاردان و لایق تری بسپارید.

در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده که برای بازدید از پروژه های احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر نموده بودند، مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خبرنگاران ایسنا و ایرنا جانباختند و تعدادی از خبرنگاران هم زخمی شدند.

پس از این حادثه حواشی پیش آمد خبرساز شد. یکی از این حواشی در ملاقات کلانتری با خبرنگاران آسیب دیده رخ داد.

طرز نشستن او در این ملاقات نقدها زیادی برانگیخت. بسیاری معتقد بودند این نحوه رفتار معاون رییس جمهور توهین آمیز بوده است.

واکنش روز گذشته کلانتری هم به نقدها دامن زد. او در این رابطه گفت: این حرف های مزخرف را برخی همکاران شما در می آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟ نحوه نشستن همیشگی من، همینطور است. چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1180

به "تشکیل کارزار استعفای عیسی کلانتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارزار استعفای عیسی کلانتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید