ترامپ بار دیگر بی کفایتی اش در موضوع کرونا را به گردن چین انداخت

به گزارش بیست آمار، ترامپ ضمن توهین به معترضان در سخنرانی خود در روز استقلال آمریکا بار دیگر دولت چین را متهم به پنهان کاری در موضوع کرونا کرد و بی کفایتی اش در کنترل بحران را به گردن پکن انداخت.

ترامپ بار دیگر بی کفایتی اش در موضوع کرونا را به گردن چین انداخت

به گزارش ، با وجود درگیری های متعدد در بسیاری از شهرهای آمریکا و ادامه تظاهرات علیه خشونت پلیس آمریکا و نژادپرستی سیستماتیک در این کشور، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مجدداََ به معترضان توهین کرد و آن ها را چپ های افراطی خواند.

ترامپ در سخنرانی خود در مراسم روز موسوم به استقلال آمریکا در چهارم جولای، مدعی شد: ما اکنون در فرایند شکست دادن چپ های افراطی، مارکسیست ها، آشوب طلبان و غارتگران هستیم.

ترامپ با قهرمان توصیف کردن چهره های سیاسی نژادپرست و سردمدار برده داری در تاریخ آمریکا، گفت: هرگز به اراذل و اوباش خشمگین اجازه نمی دهیم مجسمه های ما را تخریب و تاریخ ما را پاک کنند. گذشته ما، باری بر دوش ما نیست که آن را پس بزنیم. ما قهرمانان خود را دور نمی اندازیم، بلکه به آن ها افتخار می کنیم.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر سعی کرد ناتوانی دولت آمریکا و بی کفایتی اش در کنترل بحران کرونا در این کشور را به گردن پکن بیندازد و چین را در همه گیری ویروس کرونا مقصر نشان دهد.

ترامپ با متهم کردن دوباره دولت چین در موضوع شیوع ویروس کرونا گفت: ما از ویروسی آسیب دیدیم، که از چین آمد. مخفی کاری، فریب کاری و لاپوشانی چین باعث انتشار ویروس در سراسر جهان شد. چین باید کاملا جوابگوی این همه گیری باشد.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار در سایت ورلد میتر تا به امروز در آمریکا حدود 2 میلیون و 935 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و بیش از 132 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 525

به "ترامپ بار دیگر بی کفایتی اش در موضوع کرونا را به گردن چین انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر بی کفایتی اش در موضوع کرونا را به گردن چین انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید