تحقق عدالت جنسیتی رویکرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری

به گزارش بیست آمار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه موضوع و رویکرد اصلی کار ما در دولت دوازدهم موضوع عدالت جنسیتی بوده است، گفت: بر این مبنا حرکت می کنیم تا زنانی که نیازمند اشتغال هستند بتوانند به این فرصت ها دست یابند.

تحقق عدالت جنسیتی رویکرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری

به گزارش بیست آمار، معصومه ابتکار در اولین نشست شورای راهبردی کارآفرینان با اشاره به اشتغال زنان گفت: ممکن است زنی علاقه مند به بهره گیری از مشاغل خانگی، سنتی یا مشاغل نوین یا کسب و کارهایی باشد که در قالب فعالیت هایی بر مبنای دانش و توانمندی ها قرار بگیرد و کوشش کند در این کسب و کارها پایدار و پیروز باشد.

وی ادامه داد: به طور قطع امکانات دولت و بودجه و زمان محدود است بنابراین باید با بیشترین بهره وری سعی کنیم کار را پیش ببریم و بیشترین اثر بخشی و هم افزایی را داشته باشیم و از تجربیات یکدیگر بهره گیری کنیم علاوه بر آن توجه کنیم حلقه گمشده در کدام بخش از زنجیره است. فردی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کاری بوده اما پیروز نشده است دلایل عدم پیروزیت او را در آسیب شناسی آنالیز و آن تجربه را به یکدیگر منتقل کنیم تا دوباره در این چاله نیفتیم و همه بتوانیم این تجربیات را در برنامه های خود به کار بگیریم.

ابتکار ادامه داد: گزارش ها حاکی از آن است که شاید در بعضی مواقع پیشرفت کند باشد و مشکل دسترسی به اطلاعات یا شناسایی گروههای مخاطب در رابطه با زنان سرپرست خانوار مساله جدی داشته باشیم اما در مجموع توانسته ایم حرکت قابل قبولی در این زمینه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برخورداری از نتایج مطلوب در بازه زمانی تعریف شده برای ما بسیار مورد اهمیت است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در معاونت زنان نیز در این زمینه اقدامات ارزشمندی اجرا شده است، اظهار کرد: کارگروه کارآفرینی معاونت و طرح زنان نسل تحریم و رای گیری آنلاین بسیار مورد استقبال زنان قرار گرفته است.

وی گفت: ساختار و سازماندهی موضوع اشتغال و کارآفرینی در قالب تعاونی ها یا تشکیلاتی مانند صندوق ها با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کار در حال اجراست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 114

به "تحقق عدالت جنسیتی رویکرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق عدالت جنسیتی رویکرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید