تاخیر در تصویب بودجه 2021عراق به سهم اقلیم از بودجه ارتباطی ندارد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، ائتلاف مجلسی سائرون عراق خاطرنشان کرد وجود اختلافاتی که درباره سهم اقلیم کردستان عراق از بودجه وجود دارد، عامل تاخیر در تصویب بودجه توسط نمایندگان مجلس نیست.

تاخیر در تصویب بودجه 2021عراق به سهم اقلیم از بودجه ارتباطی ندارد

ریاض المسعودی نماینده مجلس از ائتلاف سائرون با بیان این موضوع گفت: در کنار سهم اقلیم از بودجه، مسائل دیگری مثل اختلافات فنی، مساله قیمت دلار، در نظر دریافت ردیف های شغلی، درآمدی که به واسطه افزایش قیمت نفت به دست آمده از دیگر مواردی که باعث شده است تا قانون بودجه به تصویب مجلس نرسد.

این در حالی است که اسعد مرشدی عضو فراکسیون حکمت روز چهارشنبه اعلام نموده بود جلسه آینده برای تصویب بودجه، معین کننده خواهد بود. زیرا تأخیر در تصویب آن به زیان شهروندان عادی خواهد بود.

مرشدی در این باره گفت: بودجه آماده رأی گیری است و کمیسیون مالی لایحه را برای به رأی گذاشتن به هیأت رئیسه مجلس ارسال نموده است.

مرشدی دلیل به تعویق افتادن تصویب بودجه را اختلافات سیاسی بین اربیل و بغداد دانست و تأکید کرد: هیچ بهانه ای برای فرار از تصویب آن در جلسه آینده مجلس عراق وجود ندارد.

عضو فراکسیون حکمت توضیح داد: همه پروژه های کشور به دلیل عدم تصویب بودجه متوقف شده است. در نتیجه عدم تصویب یا تأخیر در تصویب آن به زیان شهروندان عادی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 954

به "تاخیر در تصویب بودجه 2021عراق به سهم اقلیم از بودجه ارتباطی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر در تصویب بودجه 2021عراق به سهم اقلیم از بودجه ارتباطی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید