برنامه وزارت ارتباطات برای ترافیک اینترنت در ترم تحصیلی آینده

به گزارش بیست آمار، معاون وزیر ارتباطات از برگزاری جلسه با وزارت علوم برای آنالیز مسائل فنی آموزش مجازی دانشگاهها خبرداد و گفت: امکان استفاده از تعرفه ترجیهی برای ترافیک آموزش مجازی این مراکز پیش بینی شده است.

برنامه وزارت ارتباطات برای ترافیک اینترنت در ترم تحصیلی آینده

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

ستار هاشمی در مورد برنامه وزارت ارتباطات برای رایگان سازی ترافیک آموزش مجازی مراکز دانشگاهی در ترم آینده تحصیلی گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز دانشگاهی، به منظور یاری و مساعدت حداکثری به امر آموزش به عنوان یکی از ارکان اصلی رشد و توسعه کشور در شرایط ویژه اجتماعی و مالی ناشی از شیوع این بیماری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اسفند ماه سال گذشته در اقدامی داوطلبانه، تشریک مساعی برای ارائه ترافیک رایگان در بستر شبکه ملی اطلاعات به جامعه دانشگاهی شامل اساتید و دانشجویان را در دستور کار قرار داد.

وی گفت: در اثر اقدامات اجرا شده در سطح وزارت ارتباطات و با همکاری اپراتورهای تأمین نماینده خدمات دسترسی، رایگان سازی تعرفه ترافیک برای بیش از 1880 سامانه اعلام شده از سوی وزارت عتف (مربوط به 850 مرکز دانشگاهی) صورت پذیرفت و این طرح تا سرانجام تیرماه ادامه داشت.

هاشمی اضافه نمود: پیش بینی امکان استفاده از تعرفه ترجیهی برای ترافیک آموزش مجازی مراکز دانشگاهی (در کلیه مراکز آموزشی کشور) نیز یکی از اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و اجرای آن نیز صرفاً منوط به درج تعیینات سیستم های مربوطه (توسط نمایندگان وزارت عتف) در سامانه ای است که به منظور اعمال تعرفه ترافیک ترجیهی پیش بینی شده است.

معاون وزیر ارتباطات اعلام نمود: در حال حاضر پهن باند شبکه های سیار در نقاط شهری و روستایی، دارای پوشش بسیار مناسبی است و توسعه پهنای باند ارتباطی و گسترش پوشش پهن باند ثابت و سیار جهت تکمیل پوشش پهن باند در نقاط به جامانده نیز در حال اجرا است. در این صورت در صورت اتخاذ تصمیم نهایی دال بر رایگان شدن تعرفه ترافیک آموزش مجازی مراکز دانشگاهی و آموزشی، با مشارکت اپراتورها، اجرای آن انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در روز 21 مردادماه جاری، نشست مشترکی با نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تبادل تجربیات و آنالیز مسائل زیرساخت های فنی، چالش ها و چشم اندازهای مرتبط با برگزاری آموزش الکترونیکی و دوره های مربوطه داشتیم. مقرر شد نمایندگان وزارت عتف، با استفاده از بازخوردهای دانشجویان، مناطقی را که دسترسی پهن باند آن ها دارای مشکل بوده تعیین نمایند تا توسعه آنها با اولویت بیشتری، در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی گفت: کیفیت آموزش مجازی و رضایت کاربران، مستلزم عملکرد مناسب المان های مختلف است که مهمترین آنها زیرساخت های ارتباطی، پلتفرم های کارآمد آموزش مجازی، پیکربندی سامانه ها و بارگذاری مناسب و صحیح محتواهای آموزشی است. از بین المان های یاد شده صرفاً مسئولیت توسعه زیرساخت های ارتباطی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و زیرمجموعه های آن است که اقدامات لازم جهت توسعه و ارتقا آن، پیش بینی و در حال اجرا است.

معاون وزیر ارتباطات تاکید نمود: به دلیل اهمیت امر آموزش و به واسطه وظیفه مدنی خود، مشارکت در ارتقا کیفیت سایر المان ها را نیز بر خود واجب دانسته ایم و به منظور رضایت حداکثری کاربران این حوزه اعم از اساتید و دانشجویان، وزارت ارتباطات و مجموعه های خصوصی حوزه فاوا، در راستای توسعه پلتفرم های آموزش مجازی و ارتقا کیفیت آن ها، آماده هر گونه همکاری هستند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 594

به "برنامه وزارت ارتباطات برای ترافیک اینترنت در ترم تحصیلی آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه وزارت ارتباطات برای ترافیک اینترنت در ترم تحصیلی آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید