بحران کرونا در اروپا؛ شرایط مالی آلمان و فرانسه قرمز شد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، فرانسه و آلمان، دو قدرت مالی اتحادیه اروپا از شروع دوره رکود سنگین خبر دادند.

بحران کرونا در اروپا؛ شرایط مالی آلمان و فرانسه قرمز شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان گفت که این کشور از ماه مارس وارد دوره رکود شده و رشد منفی اقتصاد کشورش حداقل تا انتها نیمه نخست امسال میلادی ادامه خواهد داشت.

به گفته آلتمایر، کاهش تقاضای جهانی، اخلال در زنجیره های تأمین فراوری، تغییر در رفتار مصرف کنندگان و افزایش ریسک سرمایه گذاری به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تأثیرهای گسترده ای بر اقتصاد آلمان گذاشته است.

وزیر اقتصاد آلمان همچنین پیش بینی کرد که رکود اقتصادی کشورش در ماه آوریل تشدید گردد و بر شمار 725 هزار بیکار موقت ناشی از اجرای سیاست قرنطینه افزوده گردد.

وزارت اقتصاد آلمان پیشتر پیش بینی نموده بود که در مجموع 2 میلیون نفر به دلیل تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای غیرضروری دچار بیکاری موقت و مشمول یاری های اقتصادی دولت شوند.

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه نیز گفت که در حال حاضر کاهش 8 درصدی فراوری ناخالص داخلی این کشور به عنوان مبنای تدوین اصلاحیه بودجه دولت در نظر گرفته می گردد ولی به نظر می رسد که رشد اقتصادی کشورش تا انتها سال 2020 به منفی 10 تا 11 درصد برسد. او هزینه مقابله با بحران اقتصادی فعلی را 100 میلیارد یورو تخمین زد.

در همین حال، جرالد دارمنین، وزیر حساب های عمومی فرانسه نیز برآورد کرد که کسری بودجه فرانسه تحت تأثیر تبعات شیوع ویروس کرونا به 9 درصد فراوری ناخالص داخلی این کشور برسد که رقمی بی سابقه از سال 1945 تا به امروز به شمار می رود. به گفته او ارزش بدهی های عمومی دولت تا انتها امسال به 115 درصد فراوری ناخالص داخلی کشور خواهد رسید.

همزمان صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین برآورد خود تخمین زد که رشد اقتصادی دو قدرت اقتصادی اروپا، آلمان و فرانسه در امسال میلادی به ترتیب به منفی 7 و 7.2 درصد برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 327

به "بحران کرونا در اروپا؛ شرایط مالی آلمان و فرانسه قرمز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کرونا در اروپا؛ شرایط مالی آلمان و فرانسه قرمز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید