بایدن سه شنبه نخستین منتخبان کابینه خود را اعلام می کند

به گزارش بیست آمار، رئیس دفتر نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اعلام منتخبان کابینه جو بایدن در سه شنبه هفته جاری خبر داد.

بایدن سه شنبه نخستین منتخبان کابینه خود را اعلام می کند

به گزارش خبرنگاران از فارس، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که براساس برآوردهای رسانه ای پیروز معرفی شده، قصد دارد سه شنبه نخستین افراد منتخب کابینه را اعلام کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز رون کلین رئیس دفتر جو بایدن عصر یکشنبه به وقت تهران گفت که بایدن اولین منتخبان کابینه خود را روز سه شنبه معرفی می کند.

وی در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی گفت: شما نخستین منتخبان کابینه را روز سه شنبه مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید ببینید که چه کسانی در این کابینه هستند باید صبر کنید تا رئیس جمهور منتخب خودش روز سه شنبه آنها را معرفی کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (شنبه شب به وقت محلی) با انتشار رشته توئیت هایی از اقدام جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات برای تشکیل زود هنگام کابینه دولت احتمالی وی انتقاد کرد.

ترامپ در این پیام ها نوشت: چرا جو بایدن به این سرعت در حال تشکیل کابینه است، در حالی که بازرسان من صدها هزار رای تقلبی پیدا کرده اند که برای تغییر [نتایج] چهار ایالت کافی است و به نوبه خود برای پیروزی [من] در انتخابات بیش از حد کافی است؟

وی در ادامه نوشت: امیدوارم که دادگاه ها و قانونگذاران جرأت انجام کاری که باید برای حفظ سلامت انتخابات و خود ایالات متحده آمریکا انجام می شد را داشته باشند. جهان نظاره گر است!!!

اظهارات رئیس جمهور آمریکا در این خصوص در حالی مطرح شده که شکایت ستاد انتخاباتی وی در ایالت پنسیلوانیا با شکست روبرو شده است.

یک قاضی فدرال بامداد یکشنبه (به وقت تهران) شکایت ستاد ترامپ که توسط رودی جولیانی وکیل وی برای حذف میلیون ها رأی پستی در پنسیلوانیا ارائه شده بود، رد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 758

به "بایدن سه شنبه نخستین منتخبان کابینه خود را اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن سه شنبه نخستین منتخبان کابینه خود را اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید