بارزانی: آمریکایی ها دوست و هم پیمان عراق هستند

به گزارش بیست آمار، رئیس منطقه کردستان عراق با انتقاد از اعتراضات در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد، مدعی شد که این کشور دوست و هم پیمان عراق و منطقه کردستان است.

بارزانی: آمریکایی ها دوست و هم پیمان عراق هستند

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای با ابراز نگرانی در مورد تجمع مقابل سفارت آمریکا در بغداد، این کشور را دوست و هم پیمان عراق نامید.

به نوشته وبگاه السومریه نیوز، بارزانی در این بیانیه گفت: تجمع و اعتراضات مدنی حق قانونی است؛ اما استفاده از خشونت و حملات و اقدامات غیرمسئولانه برای هدف قرار دادن سفارت خانه ها و اماکن دیپلماتیک، رویداد خطرناکی است.

او در ادامه مدعی شد که حمله به سفارت آمریکا در بغداد غیر قابل قبول و بر خلاف منافع ملی عراق است.

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه آمریکایی ها هم پیمانان و دوستان عراق و منطقه کردستان هستند؛ آن ها را شرکای اصلی عراق در پیروزی بر تروریست های القاعده و داعش خواند و مدعی شد که عراق و منطقه کردستان به حمایت و همکاری آمریکا احتیاج دارند.

نیچروان بارزانی، اضافه کرد: نمایندگان کشورها و دیپلمات ها، مهمانان عراق هستند و احترامشان واجب است. از تمامی نهادهای مسئول می خواهیم تا به وظیفه خود در حفاظت از آن ها و عدم اجازه برای تعرض به سفارت خانه ها و اماکن دیپلماتیک عمل نمایند.

بیانیه بارزانی پس از آن صادر می گردد که سازمان الحشد الشعبی طی بیانیه ای رسمی از هواداران خود مقابل سفارت آمریکا خواست تا به احترام دولت عراق، از این سفارتخانه دور شوند. (جزئیات بیشتر)

از روز گذشته هزاران معترض عراقی در اعتراض حمله آمریکا به پایگاه های الحشدالشعبی و نقض حاکمیت کشورشان، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند و چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشدالشعبی را بر فراز دیوارهای سفارت برافراشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 79

به "بارزانی: آمریکایی ها دوست و هم پیمان عراق هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارزانی: آمریکایی ها دوست و هم پیمان عراق هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید