ایران ست سوم را از کانادا برد، بازگشت به بازی تعویض های خوب

به گزارش بیست آمار، ملی پوشان والیبال کشورمان در ششمین ملاقات خود در لیگ ملت ها شامگاه یکشنبه به مصاف تیم ملی کانادا رفتند. این ملاقات در حالی برگزار گردید که ایران صاحب سه شکست شده بود.

ایران ست سوم را از کانادا برد، بازگشت به بازی تعویض های خوب

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تیم ملی والیبال ایران که در هفته اول رقابت های لیگ ملت ها صاحب یک پیروزی برابر استرالیا شده بود و ملاقات برابر فرانسه و ژاپن را با شکست به سرانجام برده بود، در هفته دوم برابر آرژانتین به پیروزی رسید اما برابر ایتالیا باخت.

ملی پوشان کشورمان یکشنبه شب در سومین ملاقات از هفته دوم به مصاف تیم ملی کانادا رفتند. نتایج سه ست این ملاقات به توضیح زیر است:

25 بر 23 - 25 بر 22 و 21 بر 25

ست اول؛ بازگشت به بازی بی نتیجه بود

ملی پوشان ایران که در آغاز ست نخست نمایش برابری با کانادا داشتند با نزدیک شدن به امتیازات وقت استراحت فنی اول با حریف خود فاصله دریافتد و در ادامه هم نتوانستند این فاصله را جبران نمایند. با این حال این سرانجام کار نبود و در امتیازات سرانجامی تیم ایران نمایش خوبی داشت و با دریافت چند امتیاز 23 بر 24 به حریف نزدیک شدند.

با این حال در امتیاز سرانجامی کانادا عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه بازیکنان ایران در امتیازات سرانجامی به بازی برگشته بودند اما در نهایت گیم اول را 25 بر 23 از تیم کشورمان بردند.

ست دوم؛ آغاز خوب ایران، سرانجام بد

تیم کشورمان ست دوم را خوب آغاز کرد و چند امتیاز با حریف فاصله گرفت. با این حال این کاناد بود که بازگشت خوبی به بازی داشت و با دریافت های کم نقص وقت اول استراحت فنی را با یک امتیاز بیشتر به سود خود انتها داد.

در ادامه بازهم این کانادا بود که در سرویس و دریافت ها عملکرد بهتری داشت و فاصله اش با ایران را حفظ کرد. آنها در امتیاز 21 چهار امتیاز با ایران فاصله داشتند تا در آستانه بردن دومین ست قرار بگیرد. کولاکوویچ در این امتیاز وقت استراحت گرفت تا تذاکرات فنی را به بازیکنانش بدهد.

سرویس های خوب امیر غفور در بازگشت به زمین فاصله را به دو امتیاز رساند اما بازهم کانادا با دریافت امتیاز 23 فاصله اش را حفظ کند. درحالی که کانادا 23 بر 21 از ایران پیش بود فرهاد قائمی به زمین آمد تا یاری حال تیم کشورمان باشد اما عملکرد خوب کانادا روی تور و استفاده از فضای خالی زمین ایران باعث شد تیم حریف دومین ست را هم 25 بر 22 از ایران ببرد.

ست سوم؛ اختلاف عجیب جبران شد

سومین ست از جدال با کانادا برای ایران بسیار بد و ناامیدنماینده آغاز شد. حریف که دو ست را برده بود 9 بر 2 از ایران پیش افتاد که این اختلاف تا حدودی در انگیزه بازیکنان تاثیر منفی گذاشت. با این حال یک ضربه فرهاد قائمی و هیجانی که او در بازی ایجاد کرد باعث شد ایران چند امتیاز بگیرد و فاصله را کمتر کند.

کانادایی ها در دریافت بسیار خوب عمل کردند و روی تور هم ضربات محکمی را به توپ وارد می کردند که دریافتش برای ملی پوشان کشورمان بسیار سخت بود. به همین خاطر مجددا حریف در امتیاز 11 بر 5 از ایران فاصله گرفت.

در ادامه کار تیم ایران دست به چند تعویض زد که نمایش خوب فرهاد قائمی باعث شد اوضاع کمی بهتر گردد. همین عملکرد خوب روحیه بازیکنان ایران را بهتر کرد و سرویس های با ریسک بالا هم یاری کرد تا فاصله در امتیاز 14 برای کانادا به یک امتیاز برسد. با رسیدن ایران به امتیاز 13 و کم شدن فاصله تیگانا برای کانادا وقت استراحت گرفت تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند.

سامان فائزی که یکی از تعویض شده ها در ست سوم بود توانست در رسیدن ایران به کانادا تاثیر زیادی داشته باشد و با نمایش خوب او ایران برای نخستین بار در این ست 15 بر 14 از حریف پیش بیفتد. شفیعی که در خط سرویس قرار گرفته بود با زدن چند سرویس خوب ایران را زودتر از کانادا به امتیاز 16 رساند تا برخلاف وقت استراحت فنی اول، این ایران باشد که با اختلاف حریف را به بیرون زمین راهنمایی کند.

در آغاز مجدد ایران بازهم برمیزان اختلافش اضافه کرد و 20 بر 17 از حریف پیش افتاد و این فزونی را تا امتیاز 23 بر 19 حفظ کرد و در سرانجام ست سوم را 25 بر 21 به سود خود انتها داد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 364

به "ایران ست سوم را از کانادا برد، بازگشت به بازی تعویض های خوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ست سوم را از کانادا برد، بازگشت به بازی تعویض های خوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید