انصاری فرد: تردیدی نیست که بازی با سپاهان باید 3 بر صفر شود، آیا قرار است با چشم پوشی، حوادث ناگوارتری رخ دهد؟

به گزارش بیست آمار، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس معتقد است که در خصوص لغو دیدار این تیم با سپاهان همه چیز مشخص است و بازی باید 3 بر صفر به سود پرسپولیس شود.

انصاری فرد: تردیدی نیست که بازی با سپاهان باید 3 بر صفر شود، آیا قرار است با چشم پوشی، حوادث ناگوارتری رخ دهد؟

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن انصاری فرد، با اشاره به اتفاقات دیدار پرسپولیس مقابل سپاهان که به دلیل عدم حضور میزبان در زمین لغو شد به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: آنچه روز یکشنبه در اصفهان روی داد به قدری روشن است که حتی نیاز نیست به سوابق افراد و باشگاه ها توجه شود. هیچیک از مسائلی که تا به امروز از سوی طرف مقابل مطرح شده است به قدر ذره ای خطاهای اجرا شده و ایرادهای وارده را توجیه نمی کند و توضیح نمی دهد.

وی ادامه داد: در این که نتیجه این بازی باید 3 بر صفر شود تردیدی نیست. نه برای این که ما می گوییم، بلکه به دلیل صراحت قانون و البته اتفاق نظر کارشناسان مسائل حقوقی و داوری چنین است. با این وجود کمیته انضباطی در حال بررسی موضوع و دریافت گزارش های لازم است. هر چند اظهارات شفاف مقام های نیروی انتظامی و همچنین صحبت های صریح ناظر مسابقه و ناظر داوری که در رسانه ها مطرح شد و طبیعی است، همین موارد در گزارش رسمی هم موجود باشند، گویای واقعیت هستند. بسیاری از کارشناسان خبره و شناخته شده هم به استناد اظهارات رسمی، مقام های رسمی نظر صریح خود را درباره حکمی که باید صادر شود، اعلام کرده اند.

بعضی مستندات هم توسط خود مقام های سپاهان ارائه شده اند. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان این جمله تأکید کرد: ویدیوهایی که در بطن آنها نکات روشن و افشاگرانه وجود دارد، هر ابهامی را از بین می برد. شخص آقای تابش، دوشنبه شب اعتراف کردند که تا ساعت 15:30 و به جای گرم کردن در زمین طبق مقررات بازی ها در صدد لغو بازی بودند و بعد از ناامیدی از این مسئله برای حضور در ورزشگاه اقدام کردند. این در حالی است که بازی باید ساعت 16:15 انجام می شد و آنها حداقل باید قبل از ساعت 14:30 هتل را ترک می کردند تا در زمان مناسب به ورزشگاه می رسیدند.

انصاری فرد ادامه داد: از سوی دیگر طبق ماده 86 مسئول تأمین امنیت طبق قانون، باشگاه میزبان است. حتی اگر تماشاگر از خروج تیم سپاهان ممانعت کرده بود، طبق ماده 50 (مسئولیت تضامنی) ماده 85 (مسئولیت رفتار تماشاگران) و ماده 86 (نظم و امنیت در مسابقات) آیین نامه انضباطی، مسئولیت این موضوع متوجه خود باشگاه سپاهان بود. تازه این در حالی است که بنابر اعلام فرمانده انتظامی و فرمانده یگان ویژه چنین مسئله ای وجود نداشت و اگر هم موضوعی در میان بود، واقعاً در حدی نبود که بخواهد بازدارنده باشد و کاروان سپاهان هم در نهایت وقتی تصمیم گرفت در ورزشگاه حاضر شود، بدون مشکل محل استقرار خود را ترک کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به این حقایق به هیچ وجه نیازی نبود که بازی با 30 دقیقه تأخیر روبه رو شود. اگر چنین مجوزی وجود داشت، ناظر بازی که کننده تام الاختیار از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در برگزاری مسابقه است، از باشگاه و تیم پرسپولیس برای این منظور اجازه نمی خواست و درخواست نمی کرد. با این وجود از تمام رسانه ها، افکار عمومی و حتی هواداران سپاهان دعوت می کنیم فقط به این چند ماده از آیین نامه های انضباطی و برگزاری لیگ برتر توجه کنند و متوجه می شوند که اصلاً نیاز به بحث های دیگر نیست. با این وجود باشگاه و تیم پرسپولیس به نشانه حسن نیت و به احترام هواداران سپاهان و حسن همکاری در فضای فوتبال و همچنین ناظر مسابقه و داور به عنوان لطف همکاری بسیار زیادی با تیم و باشگاه سپاهان داشتند که البته مزد خوبی از باشگاه و تیم سپاهان دریافت کردیم.

انصاری فرد اضافه نمود: تیم فوتبال پرسپولیس نه فقط نیم ساعت که عملا ً دو نیم ساعت انتظار را هم رد کرد، اما تیم سپاهان به زمین نیامد و اظهارات صریح آقایان، جلال مرادی و مسعود مرادی وجود دارد که خود آنها از جمله تیم داوری تا ساعت 17:20 منتظر ماندند و باز هم خبری از سپاهان نشد. حتی یک نفر هم نیامد که یک نشانه باشد. مصاحبه های ناظران مسابقه و داوری و گزارش آنها هم جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی گذارد. این حوادث در حالی روی می دهد که در همین لیگ اروپا و سری A ایتالیا و بازی های مهم می بینیم بازی را بدون تماشاگر برگزار می کنند و کوچکترین بحث و چالشی پیش نمی آید.

وی اضافه نمود: این مسئله برای باشگاه ها و تیم های شهر خودرو و استقلال هم وجود داشت و در این دو مورد هم شاهد هیچ چالش و مسئله ای نبودیم. الان اگر برخورد مناسب و قانونی با رفتار سپاهان صورت نگیرد، نه فقط پرسپولیس که به آن دو تیم و هوادارانشان و اصولاً به کل فوتبال ایران اجحاف می شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: چرا این حاشیه ها، التهاب، تنش ها، فرافکنی ها و اتهام زدن ها عمدتاً از ناحیه مجموعه سپاهان است؟ بحث مهندسی نتایج و اتهام حمایت از تیم پرسپولیس را چه کسانی از اواسط اواخر فصل قبل مطرح کردند؟ باشگاه سپاهان حتی قبل از همین بازی هم تندترین اتهامات را علیه پرسپولیس مطرح کرده است. از طرح اتهام واهی حمایت از تیم خاص گرفته تا متأسفانه جملات زننده ای چون خریدن جام، بحث هایی نیستند که نادیده گرفته شود. در این سال ها معلوم شد چشم پوشی نه تنها مسئله ای را حل نمی کند، بلکه مسائل را در اصفهان بیشتر می کند و ما اجازه نمی دهیم چنین فشار و هجمه ای علیه پرسولیس ایجاد شود.

انصاری فرد اضافه نمود: از طرفی مسئله امنیت فوتبال، ورزشگاه ها و هواداران فوتبال در میان است. از فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی و کمیته اخلاق می خواهیم به اثر این رفتارها بر ایجاد مسائل آینده توجه کنند. همین رفتارها جو را ملتهب می کند و باورهای نادرست را در هواداران سپاهان ایجاد می کند که به جهت تعصب نسبت به تیم محبوبشان، ادعاهای نادرست را باور می کنند و این باور به شکل خشونت در ورزشگاه و بیرون از آن در سال های آینده بروز می کند. در سال های گذشته به این اثر حاشیه سازی ها و فرافکنی ها توجه نشد و نتیجه اش بحران هایی بود که حادث شد. نتیجه همین رفتارها بود که سال گذشته برای بازی حذفی، عنوان کردند امکان اجرای قانون و آئین نامه فوتبال در اصفهان وجود ندارد و 160 هوادار ما در ورزشگاه و بیرون از آن به گزارش اورژانس مضروب و خونین شدند و بعضی موارد هم جبران ناپذیر بود.

وی تأکید کرد: آیا قرار است، این چشم پوشی ها و مماشات همچنان ادامه پیدا کند تا در آینده حوادث ناگوارتری حادث شود. در ماجرای اخیر فقط بحث بر سر نتیجه نیست. بحث بر سر امنیت فوتبال و جان تماشاگران و مردم، به ویژه هواداران پرسپولیس است و ما عاجزانه می خواهیم به این بخش موضوع توجه شود.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: گرم کردن در راهرو هم چه بعد از ساعت 17 و چه قبل از آن و چه هر زمان دیگری، اصلاً یک بحث حاشیه ای است. اصلاً مقررات بازی گفته چه زمانی قبل از بازی باید لیست داد و چه زمانی در زمین برای گرم کردن اقدام کرد و آنقدر مستندات وجود دارد و خلاف مقررات رفتار شده که جای هیج توجیهی نمی ماند. از کمیته انضباطی انتظار می رود این مورد را به کلی از پرونده خارج کند. چون حتی بر فرض صحت ادعا، آیین نامه برگزاری رقابت های لیگ برتر و قوانین بین المللی و فیفا با ادبیات واضح و به صراحت درباره انجام پروتکل قبل از بازی و مسئولیت ها و رفتارهای تیم ها سخن می گوید.

انصاری فرد گفت: در تمام قوانین آنچه متر و معیار بوده و مورد بحث قرار می گیرد، در چارچوب زمین مسابقه است. وقتی درباره پروتکل انجام بازی صحبت می شود، به صراحت از حضور تیم در زمین مسابقه حرف می زند و هیچ عضوی از تیم سپاهان نه برای گرم کردن و نه برای بازی به زمین نیامد. گرم کردن سپاهان در رختکن یا راهرو اصلاً نباید مورد توجه و متر و معیار قرار داشته باشد که بخواهند صحت ادعا را بررسی کنند یا نه؟ آنها آنقدر مصمم به عدم انجام بازی بودند که حتی نیازی ندیدند لیست بازیکن بدهند. از طرفی ویدیویی از دو بازیکن سپاهان علاوه بر صحبت های آقای تابش بود که گفته اند شاید بازی لغو شود. آن ویدیو از هوادار سپاهانی پشت نرده ها که در رسانه ملی پخش شد هم گویای واقعیت دیگری است و تأکیدات فرمانده انتظامی و یگان ویژه هم شبهات را کاملاً از بین می برد . ما نیازی به صحبت بیشتر نمی بینیم چون همه چیز شفاف است و منتظر رأی 3 بر صفر و تصمیم قاطع و صریح کمیته محترم انضباطی می مانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 226

به "انصاری فرد: تردیدی نیست که بازی با سپاهان باید 3 بر صفر شود، آیا قرار است با چشم پوشی، حوادث ناگوارتری رخ دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری فرد: تردیدی نیست که بازی با سپاهان باید 3 بر صفر شود، آیا قرار است با چشم پوشی، حوادث ناگوارتری رخ دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید