چین آمریکا را به دیپلماسی دز قبال کره شمالی دعوت کرد

به گزارش بیست آمار، ژانگ یون نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که امیدوار است ایالات متحده در فرایند بازنگری در سیاست خارجی خود در قبال کره شمالی به جای پافشاری بر اِعمال فشار، بر انجام مصاحبه متمرکز گردد.

چین آمریکا را به دیپلماسی دز قبال کره شمالی دعوت کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده رهیافتی جدید را برای اعمال فشار بر پیونگ یانگ جهت توقف برنامه تسلیحات هسته ای و موشک بالستیکی این کشور اتخاذ نموده است.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز شنبه در همین ارتباط خاطرنشان کرد که دولت بایدن یک رویکرد جدید اعمال فشار علیه کره شمالی وضع نموده که شامل دیپلماسی و نه یک معامله عظیم با رهبری این کشور می گردد.

بر پایه این گزارش، سخنگوی کاخ سفید گفت: مقام های آمریکایی آنالیز چندین ماهه سیاست گذاری در قبال کره شمالی را به انتها رسانده اند.

ساکی در ادامه اضافه کرد: تکمیل فرایند خلع سلاح هسته ای کره شمالی همچنان هدف ما است؛ اما چهار رئیس جمهوری پیشین آمریکا نتوانستند پیونگ یانگ را به سمت کناره گیری همیشگی از تسلیحات هسته ای سوق دهند.

در مقابل، یک مقام وزارت خارجه کره شمالی نیز بامداد یکشنبه خاطرنشان کرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با طرح این ادعا که برنامه هسته ای پیونگ یانگ یک تهدید جدی است، مرتکب یک اشتباه عظیم شد و هشدار داد که کره شمالی تدابیر مشابهی را (علیه ایالات متحده) اتخاذ خواهد نمود.

این مقام در ادامه اضافه کرد که اظهارات اخیر رئیس جمهور ایالات متحده و بازنگری او در سیاست های کنونی و پیشین این کشور نشاندهنده قصد وی برای حفظ و تداوم سیاست خصمانه در قبال پیونگ یانگ است.

کوان جونگ گون سرپرست دپارتمان امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی همچنین تأکید کرد چنین سیاست هایی از سوی آمریکا نهایتاََ به ضرر این کشور تمام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1091

به "چین آمریکا را به دیپلماسی دز قبال کره شمالی دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین آمریکا را به دیپلماسی دز قبال کره شمالی دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید