افغانستان، اعتراف خلیلزاد به پایبندی طالبان به توافقنامه صلح قطر

به گزارش بیست آمار، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که طالبان به توافقنامه قطر مبنی بر اقدام علیه القاعده و داعش پایبند است.

افغانستان، اعتراف خلیلزاد به پایبندی طالبان به توافقنامه صلح قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای بیست آمار، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با اشاره به بیانیه اخیر طالبان درباره مبارزه با داعش و محو این گروه تروریستی از افغانستان گفت: از اعلامیه طالبان در محکومیت داعش و برای توقف کوشش های داعش برای استخدام، تامین یا آموزش در افغانستان تعهد می نماید، استقبال می کنم.

وی در توئیتی نوشت: این ها نمایانگر تعهدات عمومی طالبان در موافقتنامه ما علیه القاعده و گروه های دیگری است که آمریکا یا متحدین آن را تهدید می نمایند .

نماینده ویژه آمریکا اضافه نمود: ما از طالبان انتظار داریم تا تعهداتشان را عملی نمایند. تحقق تعهدات ما در موافقتنامه وابسته به اقدامات تعهد شده طالبان است، اعلامیه طالبان در خصوص داعش و عملیات اخیر آن ها علیه تروریست ها در کنر اقدامات مثبت هستند.

طالبان اخیراً در بیانیه ای تاکید نمود که این گروه عزم قوی دارد تا افغانستان را از حضور داعش محو کند و از مردم این کشور نیز خواست تا به داعش اجازه جلب و جذب، آموزش ، جمع آوری اعانه و دیگر فعالیت ها را ندهند.

خلیلزاد در حالی به پایبندی طالبان به توافقنامه اذعان می نماید که چندی پیش نیروهای آمریکایی در دفاع از نیروهای افغان حمله هوایی را علیه طالبان انجام دادند که روسیه این اقدام را نقض توافق صلح آمریکا و طالبان دانست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 235

به "افغانستان، اعتراف خلیلزاد به پایبندی طالبان به توافقنامه صلح قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، اعتراف خلیلزاد به پایبندی طالبان به توافقنامه صلح قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید