اعلام تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد 1397

به گزارش بیست آمار، بنا بر اعلام سازمان سنجش، بر اساس مفاد آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد شورای راهنمایی استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نیز ابلاغ شده است، بعضی از شرایط تسهیلات آیین نامه مذکور به توضیح زیر به اطلاع داوطلبان می رسد.

اعلام تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد 1397

براساس آیین نامه مذکور افراد حائز شرایط زیر، حداکثر تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی (و صرفاً برای یک بار) در صورت شرکت در آزمون و کسب حدنصاب علمی حداقل 90% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدرشته محل توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی می شوند.

1- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی.

2- دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان.

3- رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با مشارکت حداقل %50 در دستاورد حائز رتبه.

4- دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است.

5- دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است.

گفتنی است سازمان سنجش حداکثر معادل 10% ظرفیت (با تقریب اضافی) در هر کدرشته محل تحصیل دوره بالاتر را بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص خواهد داد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 795

به "اعلام تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد 1397" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تسهیلات برگزیدگان علمی دوره کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد 1397"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید