اعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی وخط پردازش زباله این شهربیش از28 میلیارد تومان میباشد

به گزارش بیست آمار، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار قائم شهر، نفوذناپذیری شیرآبه ها ناشی از زباله ها به بسترخاک و چشمه ها و چاه ها و جلوگیری از ورود آن به رودخانه تلار و نبود زباله ها در منظر عمومی و جلوگیری از انتقال بوی نامناسب زباله به شهر قائم شهر و روستاهای همجوار را از مزیت ها و آثار مثبت اجتماعی و زیست محیطی طرح لندفیل بهداشتی زباله در قائم شهر برشمرد .

اعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی وخط پردازش زباله این شهربیش از28 میلیارد تومان میباشد

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان قائم شهر، برای ساماندهی و بهبود شرایط بهداشتی دفن زباله شهرداری قائم شهرراهکار نوینی را تحت عنوان پروژه لندفیل بهداشتی به مرحله اجرا درآورده است .

این طرح با رعایت شاخص های فنی و زیست محیطی در مجاورت محل فعلی دپوی زباله شهرستان قائم شهر ایجاد شده است .

عباس صالح زاده شهردار قائم شهر در تشریح این پروژه گفت: طرح ساماندهی اصولی زباله یا لندفیل بهداشتی از سال 1389 با مصوبه شورای اسلامی شهر قائم شهر و اقدامات کارشناسی و تائید سازمان های شهرداری های کشور و محیط زیست و پسماند شروع شد فاز نخست آن در زمینی به مساحت حدود چهار هکتار اجرایی شد .

او اضافه کرد: با انجام زیرساخت های لازم عملیات نخستین سلول لندفیل بهداشتی با 0 مترارتفاع تکمیل و نهایی شد و با بهره برداری آن 40 هزار مترمکعب زباله در این مکان دفن بهداشتی خواهد شد .

نخستین سری تجهیزات برای نصب درسالن های خط پردازش زباله به محل پروژه رسیده است:

شهردار قائم شهر، نفوذناپذیری شیرآبه ها ناشی از زباله ها به بسترخاک و چشمه ها و چاه ها و جلوگیری از ورود آن به رودخانه تلار و نبود زباله ها در منظر عمومی و جلوگیری از انتقال بوی نامناسب زباله به شهر قائم شهر و روستاهای همجواررا از مزیت ها و آثار مثبت اجتماعی و زیست محیطی طرح لندفیل بهداشتی زباله در قائم شهر برشمرد .

صالح زاده، خط پردازش زباله را دیگرحلقه زنجیره پروژه ساماندهی زباله یا لندفیل بهداشتی در قائم شهر نام برد که نخستین سری تجهیزات برای نصب درسالن های خط پردازش زباله به محل پروژه رسیده است .

ایشان یادآورد شد با احداث دوخط پردازش زباله به ظرفیت 500 تن 40 تا 60 درصد زباله های ورودی پس از جداسازی و کاهش حجم وارد سلول دفن زباله یا لندفیل بهداشتی می شوند .

اعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی و خط پردازش زباله این شهر بیش از 28 میلیارد تومان میباشد:

شهردار قائم شهراعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی وخط پردازش زباله این شهررا بیش از28 میلیارد تومان خاطرنشان کرد که بخش عمده آنها از محل اعتبارات دولتی و مابقی از بودجه شهرداری قائم شهر تامین شده است .

صالح زاده، ایجاد کارخانه کمپوست و تصفیه شیرآبه ها را حلقه های تکمیلی طرح ساماندهی بهداشتی زباله در قائم شهر خاطرنشان کرد که با اجرای کامل آنها مشکل دیرینه پسماند قائم شهر که روزانه 200 تن و در ایام تعطیلات تا 300 تن زباله فراوری می گردد رفع خواهد شد

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1032

به "اعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی وخط پردازش زباله این شهربیش از28 میلیارد تومان میباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبارات پروژه های لندفیل بهداشتی وخط پردازش زباله این شهربیش از28 میلیارد تومان میباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید