چین از چگونگی انتشار ویروس کرونا صحبت کرد

به گزارش بیست آمار، متخصصان چینی پس از آنالیز های علمی و پزشکی در دو بیمارستان شهر ووهان، مرکز و کانون شیوع ویروس کرونا به یافته های جدیدی درباره راه ها و نحوه انتشار این ویروس مرگبار دست یافته اند.

چین از چگونگی انتشار ویروس کرونا صحبت کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

نتیجه تحقیقات این کارشناسان که روز پنجشنبه در روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست منتشر شده است نشان می دهد میزان ویروس کرونا در اتاق های آی. سی. یو و جاهایی که جمعیت کمتری حضور داشته اند به مراتب کمتر از مکان های پر ازدحام بوده است.

کارشناسانی که این تحقیقات را انجام داده اند مدعی هستند یافته های جدید می تواند به دانشمندان برای شناخت بیشتر ویروس کرونا یاری کند آنها همچنین از وجود ویروس پس از عطسه، سرفه و انداختن آب دهان در فضای محل خبر داده اند.

محققان ذرات را در دو بیمارستان شهر ووهان اندازه گیری نموده و به این نتیجه رسیده اند که ویروس پس از تکان دادن لباس های پزشکان در فضا منتشر شده و در دستشویی هایی که بیماران از آنها استفاده نموده اند بسیار بیشتر بوده است.

این کارشناسان همچنین متوجه شده اند که ویروس در سطوح اتاق های آی. سی. یو هم وجود داشته و در میان زباله ها و ضایعات بیمارستانی نیز یافت شده است.

بر اساس نتایج این تحقیقات تعیین شده است که ویروس وقتی در هوا منتشر شده بتدریج روی سطوح نشسته و باعث شیوع شده است.

محققان گفته اند: ویروس به میزان قابل توجهی در اتاق هایی که تهویه مناسب داشته یا به صورت فضای باز بوده و از شرایط بهداشتی بسیار خوبی برخوردار بوده، کمتر بوده است.

تحقیقات همچنین ثابت می نماید وقتی اتاق های بیمارستانی مورد ضد عفونی کامل قرار گرفته اند دیگر اثری از ویروس در آنها وجود نداشته است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 397

به "چین از چگونگی انتشار ویروس کرونا صحبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از چگونگی انتشار ویروس کرونا صحبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید