استعلام کرونا برای مسافران اجباری شد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، بهنام ولی زاده سرپرست معاونت دولت الکترونیکی با اشاره به ضرورت اجرای بند (7) مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و لزوم تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا گفت: از این پس کلیه شرکت های هواپیمایی و نیز ارائه دهنده سامانه های فروش بلیت مسافری به صورت انفرادی و چارتری که در حال حاضر سامانه های آن ها در دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کشور در حال استفاده است، ملزم هستند ضمن انجام تنظیمات فنی لازم به وسیله گذرگاه خدمات الکترونیکی سروا (PGSB) که در سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد و راه اندازی شده است، از امکان استعلام الکترونیکی و ممانعت فروش بلیت استفاده نمایند.

استعلام کرونا برای مسافران اجباری شد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، علت ایجاد این قابلیت را استعلام از افرادی عنوان نمود که با وجود آگاهی از بیماری اقدام به مسافرت با استفاده از وسایل حمل و نقل مسافربری می نمایند.

وی گفت: در این شیوه استعلام بر اساس پارامترهای ورودی از جمله کد ملی و تاریخ سفر، نتیجه شرایط ابتلای فرد به کرونا در تاریخ ارسال شده، معین می گردد. چنانچه نتیجه استعلام الکترونیکی براساس تاریخ سفر وی ممنوع باشد از فروش بلیت تا زمانیکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز دهد، ممانعت خواهد شد.

ولی زاده توضیح داد: با اجرایی شدن این مصوبه، کلیه شرکت های ارائه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی نیز ملزم به استعلام الکترونیکی روزانه شرایط ابتلاء به بیماری رانندگان خود هستند و شرکت موظف است در صورت مثبت بودن پاسخ در تاریخ آن روز، اپلیکیشن راننده مبتلا را غیرفعال و مسدود کند.

وی در مورد مسافران اتوبوس های بین شهری گفت: شرکت های مذکور موظف هستند که نسبت به اصلاح فرمت صدور بلیت برای مسافران، ثبت و استعلام کدملی مسافران خود با سامانه مذکور اقدام نمایند.

گفتنی است از زمان راه اندازی آزمایشی این سرویس از هفته گذشته تا به امروز بیش از 750 هزار استعلام از سوی شرکت های هواپیمایی، شرکت رجا، شرکت های تاکسی اینترنتی و شرکت های فروش بلیت اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 756

به "استعلام کرونا برای مسافران اجباری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلام کرونا برای مسافران اجباری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید