ادعاهای بی اساس بن زاید: ایران هنوز منطقه را تهدید می نماید

به گزارش بیست آمار، خبرنگاران : وزیر خارجه امارات در مراسم شروع به کار گفت وگوهای راهبری ابوظبی و واشنگتن مدعی شد که ایران همچنان منطقه را تهدید می نماید.

ادعاهای بی اساس بن زاید: ایران هنوز منطقه را تهدید می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مراسم شروع گفت وگوهای راهبردی میان امارات و آمریکا گفت که روابط میان این دو کشور عمیق است که شامل سیاست، مبارزه با تروریسم و اقتصاد می گردد.

پامپئو که به وسیله ویدئوکنفرانس صحبت می کرد، افزود: به مقابله با ایران که تهدیدی عظیم برای منطقه به شمار می آید ادامه می دهیم.

وزیر خارجه آمریکا افزود: در گفت وگوهای راهبردی با امارات، تحولات در لیبی و یمن را مورد آنالیز قرار خواهیم داد و به همکاری با امارات برای مقابله با چالش های متعدد در منطقه و دنیا ادامه خواهیم داد.

پامپئو در ادامه سخنان ضد ایرانی خود گفت: به ایران اجازه دستیابی به سلاح برای تهدید منطقه و دنیا را نخواهیم داد.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت به همکاری با واشنگتن برای تقویت روابط راهبردی ادامه خواهیم داد.

وی افزود: افراطی گری و تروریسم همچنان تهدیدی برای دنیا به شمار می آید و در کوشش برای تحقق صلح و شکوفایی در منطقه هستیم.

وزیر خارجه امارات در ادامه سخنانش مدعی شد: ایران همچنان به تهدید منطقه ادامه می دهد و این موضوع باید شامل معیار مقابله با افراطی گری باشد.

با خاتمه تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران اتهام زنی ها علیه تهران توسط بعضی کشورهای منطقه و آمریکا افزایش یافته است.

محدودیت های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولان نظامی ایران از بامداد روز یکشنبه به خاتمه رسید و جمهوری اسلامی ایران می تواند هرگونه سلاح و تجهیزات لازم را، از هر منبعی، بدون محدودیت قانونی و صرفا براساس نیازهای دفاعی خود تهیه کند و همچنین می تواند بر مبنای سیاست های خود تسلیحات دفاعی صادر کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 727

به "ادعاهای بی اساس بن زاید: ایران هنوز منطقه را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای بی اساس بن زاید: ایران هنوز منطقه را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید